Seryjny włamywacz zatrzymany. 35-latkowi grozi 10 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 35 – letniego mężczyznę podejrzanego o cztery kradzieże z włamaniem. Sprawca swój przestępczy proceder rozpoczął serią trzech włamań pod koniec marca 2019 r., a kolejnego dokonał w czerwcu. Kilka dni później wpadł w ręce policjantów i usłyszał zarzuty dotyczące tych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


29 czerwca 2019 roku policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Łęczyca.


- Nieznany sprawca, pokonując zabezpieczenia okna, wszedł do piwnicy po czym splądrował jego wnętrze, kradnąc 1000 złotych oraz kilka butelek alkoholu - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Dzięki zebranym na miejscu przestępstwa dowodom śledczy wytypowali, iż związek z tym włamaniem ma 35 – letni mężczyzna.


3 lipca 2019 roku policjanci zatrzymali włamywacza. Dysponując wiedzą dotyczącą jego sposobu działania stróże prawa udowodnili mu, że stoi on za serią trzech włamań, o których policjanci zostali zawiadomieni w drugiej połowie marca tego roku. Wówczas nieznany sprawca pokonują zabezpieczenia drzwi, okien włamał się na terenie Łęczycy do: piwnicy, altany na terenie ogródków działkowych oraz pomieszczenia gospodarczego. Jego łupem wówczas padło m. in wyposażenie wnętrz, sprzęt budowlany.


- Straty jakie wyrządził podczas czterech włamów to ponad 4 tysiące złotych - dodaje asp. Mariusz Kowalski. - Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące tych czynów. Zatrzymany nie był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.


Teraz policjanci ustalają pasera, który nabył skradzione „fanty" od włamywacza. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zaś przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Po raz jedenasty pobiegli dla …

[ZDJĘCIA] Powiatowe obchody Dnia Edukacj…

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Pod patronatem ELE24: Wystartowały zapis…

Jak poradziły sobie drużyny Górnika w mi…

Przed nami II edycja Biegu Legionów Pols…

Zbliża się kwesta na rzecz ratowania zab…

Za miesiąc rusza Poddębicka Liga Halowa…

„Odpowiedzialność osób nieletnich za czy…

„Dzień Nauczyciel - serca rozwesela”, cz…

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckiej …

[ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodowej w Zes…

Już jutro odbędzie się 11. Bieg Papieski…

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Wybory do Sejmu i Senatu: Jak głosowali …

[WIDEO + ZDJĘCIA] Dzień Edukacji Narodow…

Starosta Łęczycki w Wojewódzkiej Radzie …

Akcja policji w domu 25-latka. Zabezpiec…