Seryjny włamywacz zatrzymany. 35-latkowi grozi 10 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 35 – letniego mężczyznę podejrzanego o cztery kradzieże z włamaniem. Sprawca swój przestępczy proceder rozpoczął serią trzech włamań pod koniec marca 2019 r., a kolejnego dokonał w czerwcu. Kilka dni później wpadł w ręce policjantów i usłyszał zarzuty dotyczące tych przestępstw. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


29 czerwca 2019 roku policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Łęczyca.


- Nieznany sprawca, pokonując zabezpieczenia okna, wszedł do piwnicy po czym splądrował jego wnętrze, kradnąc 1000 złotych oraz kilka butelek alkoholu - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Dzięki zebranym na miejscu przestępstwa dowodom śledczy wytypowali, iż związek z tym włamaniem ma 35 – letni mężczyzna.


3 lipca 2019 roku policjanci zatrzymali włamywacza. Dysponując wiedzą dotyczącą jego sposobu działania stróże prawa udowodnili mu, że stoi on za serią trzech włamań, o których policjanci zostali zawiadomieni w drugiej połowie marca tego roku. Wówczas nieznany sprawca pokonują zabezpieczenia drzwi, okien włamał się na terenie Łęczycy do: piwnicy, altany na terenie ogródków działkowych oraz pomieszczenia gospodarczego. Jego łupem wówczas padło m. in wyposażenie wnętrz, sprzęt budowlany.


- Straty jakie wyrządził podczas czterech włamów to ponad 4 tysiące złotych - dodaje asp. Mariusz Kowalski. - Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące tych czynów. Zatrzymany nie był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.


Teraz policjanci ustalają pasera, który nabył skradzione „fanty" od włamywacza. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zaś przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat.

Zobacz także

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Victoria Grabów: Zaproszenie na otwarty …

Zakończono nabór do szkół powiatowych. P…

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedago…

Co z przebudową drogi krajowej nr 91 w Ł…

Wypadek w Podgórzu. Przed osobówkę wbieg…

Już w niedzielę charytatywny koncert w G…

Rekrutacja w Szkole „Logos" na rok …

[PILNE] Pożar warsztatu meblowego w Piąt…

[ZDJĘCIA] Samorządowcy i mundurowi strze…

Mieszkańcy Prądzewa dziękują za nową dro…

Podpalenie w Górze św. Małgorzaty. Na mi…

Depilacja ciała - którą metodę wybrać? R…

Wypadek w Pokrzywnicy - samochód ciężaro…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Pokrzywnic…

Akcja CBŚP pod Łęczycą. Kilka milionów s…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Plac budowy przy Szkole Podstawowej nr 1…