Spędź Święto Flagi na sportowo. Urząd Miejski w Łęczycy zaprasza

Wielkimi krokami nadchodzi miesiąc maj, a wraz z nim przez wielu wyczekiwany długi weekend, na który składają się dwa święta: Święto Pracy i Święto Narodowe 3 Maja. Między nimi obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na który zapraszamy już dziś – spędźmy go razem, na sportowo.


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku i choć dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy, nabiera on na popularności. Właśnie z tej okazji serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania ze sportowym akcentem.


Startujemy o godzinie 11:11 przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbędzie się parada rajców. Tuż po niej wystartuje rajd rowerowy, do którego zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko. Trasa rajdu będzie liczyć 20 km, a patriotyczny peleton swój finisz będzie mieć w Parku Miejskim.


Tych, którzy nie zdecydują się na udział w rajdzie, a chcieliby skorzystać ze sposobności jazdy na jednośladzie, po paradzie rajców zapraszamy do Parku, gdzie czekać będzie na nich miasteczko rowerowe przygotowane przez łęczyckich funkcjonariuszy Policji, która jest współorganizatorem wydarzenia.


Także w zielonej strefie Łęczycy już od godziny 11:30 wystartują inne, sportowe atrakcje. Miłośnicy Nordic Walking będą mieć nie lada gratkę, a to za sprawą specjalnych warsztatów przygotowanych z myślą zarówno o osobach regularnie uprawiających ten sport, jak i o nowicjuszach. Warsztaty to nie tylko teoria, ale i praktyka – przewidziany jest stretching, doskonalenie technik oraz gry i zabawy integracyjne.


Te oraz inne atrakcje czekają na mieszkańców, którzy zdecydują się spędzić Święto Flagi wraz z nami w Parku Miejskim.


Ważna informacja dla uczestników rajdu rowerowego

Fragmenty trasy prowadzą przez Drogę Krajową oraz Drogi Wojewódzkie, dlatego w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu prosimy o stosowanie się do wytycznych przekazywanych przez lidera rajdu.


Poniżej do pobrania znajduje się regulamin rajdu rowerowego.


Załączniki: REGULAMIN

Zobacz także

Z ostatniej chwili: Alarm w bloku przy K…

Adam Jabłoński finalistą Wojewódzkiego K…

Noc Muzeów z łęczycka policją

MKLA Łęczyca: Dobra forma miotaczy

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Renault wypadło z d…

Sukces Darii Zdziarskiej w ogólnopolskim…

[ZDJĘCIA] Wypadek na A2. Samochód uderzy…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Zajęcia w Bibliotece Gminnego Centrum Ku…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

[WIDEO] Uważasz, że Wojtera jest winny? …

Gmina Daszyna: Dalsze czystki w urzędzie…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

[ZDJĘCIA] Ślubowanie nowych radnych Rady…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z "Czwórki…

Rekord Łęczycy Jakuba Grabskiego

[ZDJĘCIA] Kłęby dymu nad Zalewem Miejski…

[ZDJĘCIA] Przedostatnia zbiórka „Sto lit…