Spotkanie z malarką w Szkole Podstawowej w Piątku

​ W dniu 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Sapińska - Artystka – Malarka. Spotkała się z młodzieżą szkolną klas VII pod opieką nauczycieli.


Pani Agnieszka zajmuje się malarstwem od wielu lat. Kwiaty i pejzaże stanowią tematykę jej prac. Malarstwo pani Agnieszki jest szczególne, gdyż swoje prace wykonuje, jak sama określiła „ustami na płótnie". Jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia VDMFK w Księstwie Liechtenstein. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1998 roku i od tego czasu współpracuje z wydawnictwem „AMUN" z siedzibą w Raciborzu. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą między innymi w Budapeszcie, Warszawie, Płocku, Łodzi, Łęczycy, Poznaniu.


Malarka chętnie spotyka się z młodzieżą. Na spotkaniu prezentowała nie tylko technikę malowania i swoje pracę, ale przede wszystkim mówiła do młodzieży szkolnej i rozmawiała z nimi, bo jak twierdzi „kocha ludzi:". W malarstwie – jak sama mówi – „znalazłam sposób na życie". Stało się ono jej pasją i oderwaniem się od szarej rzeczywistości, a także sposobem na wyrażanie i przekazywanie swoich uczuć i wrażeń. Ogłoszony, przez Malarkę, konkurs na tytuł obrazu malowanego podczas spotkania wzbudził zainteresowanie uczniów. Podali wiele tytułów – Pani A. Sapińska – wybrała tytuł wskazany przez Dobrusię Cieślak – „Nie jestem sam". Obraz został ofiarowany szkole. Malarka przekazała swoją pracę na ręce pani dyrektor K. Grabowskiej, organizatorki dzisiejszej nadzwyczajnej lekcji plastyki/sztuki/nauki o wartościach. Obraz, już kolejny, można podziwiać w gabinecie pani dyrektor, która zaprasza do oglądania jakże niecodziennych prac Malarki – dziękujemy.


Uczestnicy spotkania zostali oczarowani Jej entuzjazmem i siłą ducha. W rozmowie z Nią pytali zarówno o tematykę prac, historię jej malarstwa, ale przede wszystkim, czym jest dla niej sztuka. Ciekawi byli od kiedy maluje i co Ja zainspirowało do malowania. Artystka zapewniła nas ,że radość tworzenia jest dla niej wszystkim. W swojej karierze pani Agnieszka namalowała ogrom prac. „Cieszymy się z obecności pani Agnieszki, która wlała w nasze serca dużo wiary i pasji", podkreślali zauroczeni spotkaniem uczniowie klas VII. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku podziękowała Malarce za przyjęcie zaproszenia na spotkanie oraz przeniesienie uczestników spotkania w czarodziejski świat sztuki. „Pragniemy podkreślić, że w codziennym pędzie warto było – choć na moment – zatrzymać się, by zetknąć się z pięknem Pani twórczości", zauważyli uczniowie.


Spotkanie z Panią Sapińską wywarło na społeczności szkolnej ogromne wrażenie. W rozmowie z Panią zapewnili, że zachęciła ich do poszukiwania innych, nowych technik malarskich, rozwijania wyobraźni twórczej oraz zmotywowała do poszukiwania oraz rozwijania własnych pasji, zainteresowań. Na koniec podziękowali za wspólnie spędzony czas licząc na dalszą, owocną współpracę. Życzyli Pani wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, a kwiaty i gromkie brawa były wyrazem szacunku dla twórczości i osobowości Malarki.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…