Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim

24 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy na dwóch spotkaniach pt. „Między kamieniem a strzechą… czyli papuaska historia ocalenia" gościliśmy podróżnika Stefana Czernieckiego.


Papua Nowa Gwinea, jak zauważył nie jest typowym kierunkiem turystycznym, gdyż trudno jest tam podróżować, trzeba przygotować się na niewygody. Brak jest infrastruktury turystycznej – jest mało dróg, nie ma hoteli, restauracji, taksówek, komunikacji publicznej. Trzeba się również liczyć z dużym ryzykiem - Papua Nowa Gwinea jest uważana za kraj niebezpieczny. Powodem jest kilkudziesięcioprocentowe bezrobocie, bieda, używanie alkoholu i narkotyków oraz częste walki plemienne.


Stefan Czerniecki, jak twierdzi mógł czuć się bezpiecznie, gdyż Jego przewodnikami byli polscy zakonnicy Marianie pracujący w tym odległym zakątku świata. Nasz gość podkreślał, że kraj ten potrafi zachwycić różnorodnością. Jest tam oszałamiająca bogactwem przyroda. Każde plemię ma swój własny język – 1/4 języków świata jest właśnie tam. Przebywając tam ma się świadomość tego, że jest może ostatnim miejscem na ziemi nietkniętym cywilizacją.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…

Kibice Widzewa Łódź znów ruszyli z pomoc…

Przed nami pierwszy Magiczny Turniej Mik…

Wypadek na Pocztowej w Łęczycy. Kobieta …

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

[ZDJĘCIA] Wystartowała Grabowska Liga Ha…

Kacper Pałczyński zwycięzcą 44. Ogólnopo…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia PCK w Łęczyc…

Górnik 1956 Łęczyca brał udział w turnie…

[ZDJĘCIA] W "Jedynce" trwają o…