Starsza kobieta okradziona w Stemplewie. Sprawcy działali metodą "na domokrążców"

Dodane przez ELE24.net

Szokujące wieści obiegły Stemplew i okolice. Jedna z mieszkanek tej miejscowości w gminie Świnice Warckie miała zostać napadnięta i okradziona.


W mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym wnuczka poinformowała, że w środę, 10 kwietnia jej 94-letnia babcia została napadnięta i okradziona. Staruszka po zdarzeniu musiała zostać opatrzona przez lekarza.


- Kobieta i mężczyzna przyjechali srebrnym samochodem. Szarpali babcię, doprowadzając do okaleczenia, skutkiem czego było szycie w szpitalu. Babcia roztrzęsiona i w szoku - czytamy w poście w mediach społecznościowych.


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z łęczycką policją. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji, asp. Mariusz Kowalski potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. Jak informuje, doszło do oszustwa metodą na tzw. "domokrążców".


- W mieszkaniu 94-letniej kobiety pojawiły się dwie osoby, oferujące sprzedaż narzut i koców - relacjonuje asp. Mariusz Kowalski. - Gdy jedna z osób prezentowała towar, jednocześnie zasłaniała drugą, która w tym czasie ukradła kobiecie pieniądze.


Jak udało nam się dowiedzieć, kobieta doznała otarcia naskórka na przedramieniu. Prawdopodobnie jeden ze sprawców chwycił ją, gdy zasłaniał swojego kompana, który w tym czasie ukradł z portfela kobiety 300 złotych.


Policjanci apelują o ostrożność. Należy zwracać szczególną uwagę na osoby, które odwiedzają nasze domy, mieszkania, szczególnie wówczas, kiedy są to osoby nam obce. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. W większości przypadków sprawcy nie działają sami. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.


Policja radzi:

  • Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wpuszczajmy do domu nieznanej nam osoby.
  • Pamiętajmy, aby drzwi do mieszkań były zawsze zamknięte na klucz.
  • Kiedy obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno żądać się pokazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
  • Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu - korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
  • Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia.
  • Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.

Zobacz także

[WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja Bożego Ciała p…

Z OSTATNIEJ CHWILI: na autostradzie płon…

Łęczycki Klub Karate "Ippon": …

Mnóstwo atrakcji, koncerty i zabawy dla …

Pożar przy Belwederskiej. Na miejscu dwa…

Targi Rolne "W sercu Polski" j…

Jutro rusza Ogólnopolski Turniej Klasyfi…

Uczniowie "Logosa" zdawali egz…

Jakub Florczak z najlepszym wynikiem w P…

Strażacy nadal usuwają skutki ostatnich …

Zdobądź nową Odznakę Turystyczną "S…

[ZDJĘCIA] Kolejne maluchy trafiły do łęc…

Zbliża się wyścig kolarski „Solidarności…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[ZDJĘCIA] Za nami XXI Przegląd Orkiestr …

Zbliżają się wakacje, policjanci edukują…

Pijany w sztok kierował auto, zatrzymali…

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…