Stowarzyszenie AGROUNIA spotkało się w Górze Św. Małgorzaty

Dodane przez ELE24.net

Łącznie ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu członków stowarzyszenia AGROUNIA, które odbyło się we wtorek, 18 grudnia 2018 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze świętej Małgorzaty.


Projekt AGROUNIA to rozwinięcie działalności rozpoczętej przez Michała Kołodziejczaka pod postacią stowarzyszenia Unia Warzywno-Ziemniaczana. Zapoczątkowane wiosną tego roku działania rolników spod Błaszek ukazały skalę zaniedbań w polskiej polityce rolnej oraz szereg wyzwań, jakie stoją przed polską wsią.


Doświadczenia zebrane na przełomie kilku miesięcy działalności wykazały, że środowisko rolnicze jest niezorganizowane a prawo do reprezentowania rolników roszczą sobie związki zawodowe nieposiadające wśród rolników autorytetu. Sprawy wsi są załatwiane ponad głowami rolników przez różne grupy wpływu, które wykorzystują naszą słabość.


Zadaniem AGROUNII jest zjednoczenie i zorganizowanie rolników w jedną strukturę. Mocna pozycja rolników pozwoli na prowadzenie konstruktywnych działań, w tym przede wszystkim rozmów z Ministerstwem Rolnictwa. W efekcie przyniesie to korzystne i wymierne efekty dla poszczególnych gospodarstw a więc i członków AGROUNII.


Do obowiązków każdego członka AGROUNII należy godna reprezentacja naszej społeczności i podejmowanie działań na rzecz rozwoju projektu. Każdy członek powinien dążyć do szerokiego udziału i zaangażowania w działania kolejnych rolników.


Jest to inicjatywa otwarta także dla konsumentów, którzy są świadomi zagrożeń, wynikających z osłabienia pozycji rolników i dominacji światowych koncernów w procesach związanych z produkcją żywności. Istotnym wsparciem dla projektu będzie uczestnictwo w nim osób, oczekujących zdrowej żywności produkowanej w Polsce przez silne gospodarstwa rodzinne, które powinny być filarem rozwoju polskiej wsi.


Kolejne spotkanie odbędzie się w Daszynie. O terminie poinformujemy niebawem. 

Zobacz także

Konie Mechaniczne ponownie zagrają w Łęc…

Kolejne zwycięstwo Hurtapu na Młodzieżow…

Kolejna kolizja na terenie powiatu. Dwa …

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa P…

[ZDJĘCIA] Kraksa na Belwederskiej. Uwaga…

Powtórzą sukces młodszych kolegów? Dzisi…

Za nami piąta zbiórka w ramach akcji „St…

Rozpoczęły się zajęcia w ramach programu…

Zbliżają się I Otwarte Mistrzostwa Łęczy…

[ZDJĘCIA] Zamkowe Ferie dobiegły końca

[ZDJĘCIA] Ferie w łęczyckiej bibliotece

Powiatowy Urząd Pracy: Sprawdź aktualne …

Przy Pocztowej powstanie parking z prawd…

[WIDEO] Wypalanie traw - niebezpieczne i…

Planujesz imprezę okolicznościową? Resta…

Wypadek w Wilczkowicach. Jedna osoba tra…

„Sto litrów krwi na stulecie policji”. J…

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzat…