Stowarzyszenie AGROUNIA spotkało się w Górze Św. Małgorzaty

Dodane przez ELE24.net

Łącznie ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu członków stowarzyszenia AGROUNIA, które odbyło się we wtorek, 18 grudnia 2018 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze świętej Małgorzaty.


Projekt AGROUNIA to rozwinięcie działalności rozpoczętej przez Michała Kołodziejczaka pod postacią stowarzyszenia Unia Warzywno-Ziemniaczana. Zapoczątkowane wiosną tego roku działania rolników spod Błaszek ukazały skalę zaniedbań w polskiej polityce rolnej oraz szereg wyzwań, jakie stoją przed polską wsią.


Doświadczenia zebrane na przełomie kilku miesięcy działalności wykazały, że środowisko rolnicze jest niezorganizowane a prawo do reprezentowania rolników roszczą sobie związki zawodowe nieposiadające wśród rolników autorytetu. Sprawy wsi są załatwiane ponad głowami rolników przez różne grupy wpływu, które wykorzystują naszą słabość.


Zadaniem AGROUNII jest zjednoczenie i zorganizowanie rolników w jedną strukturę. Mocna pozycja rolników pozwoli na prowadzenie konstruktywnych działań, w tym przede wszystkim rozmów z Ministerstwem Rolnictwa. W efekcie przyniesie to korzystne i wymierne efekty dla poszczególnych gospodarstw a więc i członków AGROUNII.


Do obowiązków każdego członka AGROUNII należy godna reprezentacja naszej społeczności i podejmowanie działań na rzecz rozwoju projektu. Każdy członek powinien dążyć do szerokiego udziału i zaangażowania w działania kolejnych rolników.


Jest to inicjatywa otwarta także dla konsumentów, którzy są świadomi zagrożeń, wynikających z osłabienia pozycji rolników i dominacji światowych koncernów w procesach związanych z produkcją żywności. Istotnym wsparciem dla projektu będzie uczestnictwo w nim osób, oczekujących zdrowej żywności produkowanej w Polsce przez silne gospodarstwa rodzinne, które powinny być filarem rozwoju polskiej wsi.


Kolejne spotkanie odbędzie się w Daszynie. O terminie poinformujemy niebawem. 

Zobacz także

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

W niedzielę Dzień Dawcy Szpiku w Górze Ś…

Strefa Płatnego Parkowania w centrum Łęc…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Za dwa tygodnie Dożynki Gminy Łęczyca. W…

[NOWE FAKTY] Groźny wypadek w Grabowie, …

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[ZDJĘCIA] Wakacyjne warsztaty artystyczn…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…