"Strach ma wielkie oczy" - spektakl profilaktyczno – edukacyjno - interaktywny w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

12 lutego w godzinach porannych, w naszej szkole ponownie gościła „Grupa T" z Torunia, która zaprezentowała nam niesamowite widowisko pt. „Strach ma wielkie oczy" z ogromną porcją walorów edukacyjnych dla uczniów klas I – IV i V – VII w dwóch grupach wiekowych. Łącznie uczestniczyło 311 uczniów pod opieką nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.


Głównymi bohaterami były owady: piegowata biedronka, pszczółka „Żądełko" oraz karaluch „Ohydek", który terroryzował całą szkołę wymuszając i zastraszając uczniów. Mali bohaterowie szukali różnych sposobów na rozwiązanie tego problemu. Starali się nawet pozyskać miksturę na niewidzialność u leśnego skrzata. Historia oczywiście kończy się szczęśliwie. Okazuje się, że złośliwy karaluch ma naprawdę na imię Antonio i sam kiedyś był źle traktowany i wyśmiewany. W spektaklu poruszone zostały problemy: prześladowania, przemocy i agresji – zjawisk coraz bardziej powszechnych wśród uczniów oraz uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków. Aktorzy pokazali, że kluczem do rozwiązania problemów jest przerwanie milczenia, szukanie i prośba o pomoc. Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły są przyjaciółmi i zawsze starają się pomóc. Wskazują jak wyjść z opresji. W trakcie spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak mogą radzić sobie z własną złością i agresją. Mogli także podzielić się własnymi sposobami, które stosują, na co dzień. Przedstawienie utrzymane w konwencji kabaretowej oprócz walorów profilaktycznych i dydaktycznych dostarczyło widzom dużo radości, śmiechu, a zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami!


Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z psychologiem dziecięcym i pedagogiem szkolnym. Wszyscy widzowie byli zachwyceni przedstawieniem. Starsi uczniowie szczerze śmiali się z żartów i gagów scenicznych oraz gorąco wspierali biedronkę w jej walce. Młodsi zaś z zachwytem w oczach patrzyli na kolorowe stroje aktorów, nie ukrywali swej radości, wydawali głośne dźwięki zadowolenia, śmiali się i klaskali. Natomiast nauczyciele podziwiali kunszt i zacięcie kabaretowe aktorów oraz zaskakującą odwagę, pomysłowość i otwartość swoich uczniów w interakcji z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i forma kabaretowa zapewniły niesamowite widowisko.


Przedstawienie „Strach ma wielkie oczy" w wykonaniu aktorów z teatru Fundacja Grupa T z Torunia na długo pozostanie w pamięci nie tylko najmłodszych widzów, gdyż spektakl był nie tylko wyśmienitą zabawą, ale przede wszystkim głosem w ważnej sprawie tj. przeciwdziałaniu problemom prześladowania, przemocy, agresji oraz uzależnieniom od używek takich jak alkohol, nikotyna, narkotyki.


Kierujemy słowa podziękowania do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piątku za wsparcie finansowe, dzięki czemu społeczność szkolna mogła uczestniczyć w niesamowitym spektaklu profilaktyczno – edukacyjno – interaktywnym, dziękujemy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…