Sukces uczniów ze Stemplewa

20 listopada dwoje uczniów Szkoły Podstawowej w ZPEWiR w Stemplewie reprezentowało naszą placówkę podczas XXIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Wieluniu. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół specjalnych z całego województwa. Występom recytatorów przysłuchiwali się zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz miejskich Wielunia.


Nasi wychowankowie zaprezentowali utwory poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, odnosząc ogromny sukces. Wykonanie „Elegii o chłopcu polskim" przez ucznia oddziału VII szkoły podstawowej w Stemplewie zachwyciło jury konkursowe. Jego interpretacja tekstu, zaangażowanie i ruch sceniczny sprawiły, że nasz wychowanek zdobył I miejsce na XXIII Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Sukcesem okazał się również występ uczennicy VIII oddziału, która zdobyła wyróżnienie za prezentację wiersza „Bez imienia".


Naszym zwycięzcom należą się wielkie gratulacje za tak duże osiągnięcie. Wkład pracy, który włożyli w przygotowanie prezentacji pamięciowej zaprocentował najwyższymi notami. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, która według źródeł historycznych rozpoczęła się bombardowaniem Wielunia. Według wielu historyków to właśnie Wieluń, nie Westerplatte, jako pierwszy padł ofiarą niemieckiej agresji w czasie II wojny światowej. Dlatego głównym celem konkursu recytatorskiego było upowszechnienie literatury polskiej okresu II wojny światowej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie poczucia przynależności narodowej.


Nasi zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Po części oficjalnej dla wszystkich uczestników przygotowany był słodki poczęstunek i obiad, które zakończyły niezwykle miłe spotkanie. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę podczas konkursu, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz także

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanyc…

[ZDJĘCIA] Burmistrz Łęczycy podziękował …

[UWAGA] Idealny pomysł na prezent Mikoła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejna edycja Powiato…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymcz…

Poznaliśmy nowego dyrektora Miejskiego O…

Uczeń I LO w Łęczycy nagrodzony przez St…

Szok! Zakładał kominiarkę i masturbował …

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] Za nami „Mikołajkowa zbiórka k…

Kibice Widzewa Łódź znów ruszyli z pomoc…

Przed nami pierwszy Magiczny Turniej Mik…

Wypadek na Pocztowej w Łęczycy. Kobieta …

Kurs języka hiszpańskiego w ZSP Nr 1 w Ł…

[ZDJĘCIA] Wystartowała Grabowska Liga Ha…

Kacper Pałczyński zwycięzcą 44. Ogólnopo…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia PCK w Łęczyc…