Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

​16 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkoła wzięła udział w akcji "Po łęczyckim krążą książki" - Szkolnej Sztafecie Czytelniczej promującej czytelnictwo. Akcja zorganizowana została przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy, koordynatorem w naszej szkole była bibliotekarka Marzena Sukiennik.


Ideą przewodnią akcji było przekazywanie dalej pałeczki oraz zaangażowanie możliwie dużej społeczności szkolnej. Uczniowie przychodzili klasami wraz ze swoimi nauczycielami do biblioteki szkolnej by wziąć udział w czytaniu. W naszej bibliotece szkolnej do czytania wybrana została książka z dreszczykiem autorstwa Arthura Conana Doyle pt. Przygody Sherlocka Holmesa. Tytuł wskazuje czytelnikowi, kto jest bohaterem książki i że to wokół perypetii tej postaci słynnego detektywa skoncentrowana jest akcja książki, w którego ręce trafiają niezwykłe i skomplikowane zagadki kryminalne.


Celem akcji było podkreślenie roli książki i czytania w życiu każdego człowieka. Zachęcanie uczniów do czytania, korzystania z zasobów biblioteki oraz promocja bibliotek szkolnych powiatu łęczyckiego i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym. W akcji uczestniczyli 139 uczniów z klas IV – VIII pod opieką swoich wychowawców. Miłym jest, że uczniowie chętnie czytali książkę, a co najważniejsze – wypożyczyli ją, by dokończyć czytanie w domu.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…