Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku

​16 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkoła wzięła udział w akcji "Po łęczyckim krążą książki" - Szkolnej Sztafecie Czytelniczej promującej czytelnictwo. Akcja zorganizowana została przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy, koordynatorem w naszej szkole była bibliotekarka Marzena Sukiennik.


Ideą przewodnią akcji było przekazywanie dalej pałeczki oraz zaangażowanie możliwie dużej społeczności szkolnej. Uczniowie przychodzili klasami wraz ze swoimi nauczycielami do biblioteki szkolnej by wziąć udział w czytaniu. W naszej bibliotece szkolnej do czytania wybrana została książka z dreszczykiem autorstwa Arthura Conana Doyle pt. Przygody Sherlocka Holmesa. Tytuł wskazuje czytelnikowi, kto jest bohaterem książki i że to wokół perypetii tej postaci słynnego detektywa skoncentrowana jest akcja książki, w którego ręce trafiają niezwykłe i skomplikowane zagadki kryminalne.


Celem akcji było podkreślenie roli książki i czytania w życiu każdego człowieka. Zachęcanie uczniów do czytania, korzystania z zasobów biblioteki oraz promocja bibliotek szkolnych powiatu łęczyckiego i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym. W akcji uczestniczyli 139 uczniów z klas IV – VIII pod opieką swoich wychowawców. Miłym jest, że uczniowie chętnie czytali książkę, a co najważniejsze – wypożyczyli ją, by dokończyć czytanie w domu.

Zobacz także

Niespokojny „listopadowy weekend” na dro…

Spotkanie promujące książkę "Łęczyc…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Świnica…

WAŻNE: Pod Świnicami Warckimi znaleziono…

Wypadek w gminie Piątek. Kierowca od dwó…

[WIDEO + ZDJĘCIA] To dla Ciebie, Polsko…

[WIDEO] Zobacz, jak łęczycanie świętowal…

Wypadek ciężarówki pod Piątkiem. Na miej…

[ZDJĘCIA] Narodowe Święto Niepodległości…

Okazałe zwycięstwo Orlików, wygrany bara…

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili 101. roczni…

[ZDJĘCIA] Walczyli w wojnie polsko-bolsz…

Przewoził „lewe” papierosy przez Łęczycę…

Obchody Narodowego Święta Niepodległości…

[ZDJĘCIA] "MAGICZNE ŁÓDZKIE" -…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Uczniowie oraz nauczyc…

„10 ważnych słów” – w niedzielę wyjątkow…

W poniedziałek uroczyste odsłonięcie tab…