[ZDJĘCIA] SZOK! Pijany 28-latek przebił bariery i spadł z wiaduktu samochodem na tory kolejowe. Ruch pociągów czasowo wstrzymany

Dodane przez ELE24.net

O godzinie 21:58, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, wpłynęło alarmujące zgłoszenie - na torach przy wiadukcie na ulicy Lotniczej w Łęczycy, leży samochód, a w nim za kierownicą mężczyzna.


Zgłaszającym był mężczyzna, który przejeżdżając ulicą Lotniczą w stronę Biedronki, zauważył zniszczone bariery. Zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało. Zszedł na dół i zobaczył rozbity samochód - Mazdę 323, a w niej mężczyznę znajdującego się za kierownicą.


Kierowca Mazdy był przytomny. Na miejsce niezwłocznie wysłano trzy jednostki straży pożarnej - dwie PSP Łęczyca oraz jedną OSP Topola Królewska.


Gdy strażacy zeszli do poszkodowanego, ten wyszedł z pojazdu, jakby chciał oddalić się od miejsca zdarzenia, lecz po chwili wrócił, siadając ponownie na fotelu kierowcy.

Po chwili na wiadukcie pojawiły się także trzy jednostki policji oraz pogotowie. Ruch pociągów został czasowo wstrzymany.


Kierującym okazał się mężczyzna w wieku 28 lat, mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Został przetransportowany do karetki pogotowia. Po zbadaniu alkomatem przez łęczyckich funkcjonariuszy policji okazało się, iż jest kompletnie pijany.


Alkomat w pierwszym badaniu wskazał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po kilkunastu minutach wynik ten, zwiększył się, co oznacza, iż do spożycia alkoholu doszło tuż przed wypadkiem.


W rozmowie z policjantami, pijany sprawca zdarzenia zaczął kręcić w zeznaniach. Raz twierdził, że jechał sam, po czym po chwili, że to jednak nie on prowadził pojazd, tylko jego znajomy.


Jak dowiadujemy się, według nieoficjalnych informacji, mężczyzna ma zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny oraz... nigdy nie posiadał prawa jazdy. Odmówił także przebadania w łęczyckim szpitalu.


Po opatrzeniu w karetce pogotowia, został skuty w kajdanki i zabrany na łęczycką komendę. Nie ma jeszcze podjętej decyzji co do jego dalszych losów. Nie wiadomo jak na razie również co stanie się z wrakiem pojazdu, który obecnie nie utrudnia przejazdu pociągów.


Nie wiadomo także z jaką prędkością poruszał się, wchodząc w zakręt i przecinając pas. Na szczęście nikt w tym momencie nie szedł po chodniku, ani nikt nie jechał z przeciwka od strony Biedronki.


Ruch na wiadukcie na ulicy Lotniczej odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około 40 minut.


Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia. Za chwilę również wideo, które pojawi się w kolejnym newsie.

Zobacz także wideo z miejsca zdarzenia:

...

[WIDEO] Wypadek na Lotniczej - samochód przebił bariery i spadł na tory kolejowe. Pijany kierowca zatrzymany przez policję - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło dziś tuż przed godziną 22 na ulicy Lotniczej w Łęczycy. Pijany 28-lat przebił bariery wiaduktu i spadł na tory kolejowe. Ruch pociągów był czasowo wstrzymany.Szczegóły zdarzenia oraz zdjęcia, znajdują się pod

Zobacz także

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…