Tegoroczny budżet miasta – prawie 5 milionów na inwestycje

20 grudnia 2019 r. odbyła się XXIV Sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęta została uchwała w sprawie budżetu Miasta Łęczyca na 2020 rok. W tym roku na inwestycje przeznaczone zostanie prawie 5 milionów złotych, na które składa się między innymi budowa budynku wielorodzinnego na ulicy Wrzosowej, budowa drogi łączącej ulicę Górniczą z ulicą Belwederską czy zagospodarowanie terenów nad łęczyckimi zalewami.


Dochody budżetu Miasta Łęczyca łącznie wyniosą 68 824 770 zł przy wydatkach wysokości 71 295 770 zł. Rozpiskę wydatków można prześledzić w wykresie zamieszczonym poniżej. Jak można zauważyć, 61,2% stanowią wydatki związane z oświatą i pomocą społeczną, na które składają się zarówno własne jak i zlecone. W skład wydatków zleconych wchodzą między innymi świadczenia rodzinne oraz wychowawcze.

W porównaniu do ubiegłego roku, pół miliona złotych więcej przeznaczonych zostanie na inwestycje. Przygotowany już został projekt budynku wielorodzinnego, jaki powstanie na ulicy Wrzosowej, a w związku z jego budową zabezpieczono 2 370 000 zł.


Zalewy łęczyckie w końcu doczekają się zagospodarowania. Po przygotowaniu projektu w ubiegłym roku, na to zadanie zabezpieczono 870 000 zł, dzięki czemu teren ten zostanie wzbogacony między innymi o ścieżkę edukacyjną, ławki czy altanę koncertową. Dodatkową rozrywką w tym miejscu będzie pierwszy w Łęczycy Pumptrack – specjalny tor do jazdy jednośladami służący ćwiczeniu refleksu, zwinności i kondycji – na budowę którego zabezpieczono 490 000 zł.


Na inwestycje związane z transportem i łącznością zabezpieczono 430 000 zł, z których 300 000 zł przeznaczonych zostanie na modernizację, naprawę ulic i chodników na terenie miasta. Pozostała kwota posłuży na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Związki Walki Zbrojnej oraz budowę drogi łączącej ulicę Górniczą z ulicą Belwederską.


Ponadto, przebudowy i remontu doczekają się pomieszczenia w Przedszkolu nr 2, które przeznaczone zostaną na nowe miejsca opieki w Żłobku Miejskim.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Konkursy, prezenty i uśmiech n…

Rekordowy bieg Mateusza Grabskiego w Tor…

[ZDJĘCIA] Wielkie serce podopiecznej Prz…

Lotnik bez punktów w Sieradzu. Wicelider…

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …