[WIDEO + ZDJĘCIA] To dla Ciebie, Polsko! Wieczór patriotyczny przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej Nr 1

To dla Ciebie, Polsko! Dzieci z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy odrobiły bardzo ważną lekcję wychowania z zakresu patriotyzmu. Wspólnie z rodzicami, zaproszonymi gośćmi i wychowawcą Agnieszką Pawłowską zorganizowały Wieczornicę Patriotyczną. We wzruszający sposób zaprezentowały postawę radości i dumy z bycia Polakiem.


Sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Odśpiewano wspólnie najważniejszą pieśń dla Polaków – „Mazurka Dąbrowskiego". Kolejnymi wyzwaniami wokalno-aktorskimi były znane i lubiane pieśni i piosenki patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko", „Szara piechota", „My Pierwsza Brygada", „Rozkwitały paki białych róż" i najbardziej lubiana praz dzieci „Przybyli ułani", do której przedszkolaki stworzyły własną, spontaniczną choreografię.


Wzruszającym momentem było zaśpiewanie przez dzieci piosenki patriotycznej pt. „Co to jest niepodległość". Głos sześcioletniej wokalistki - Wiktorii Pawlak zachwycił wszystkich. Radość z bycia Polką i Polakiem była odczuwalna w trakcie całej uroczystości.


Organizatorzy przygotowali też kącik patriotyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Na koniec powstało Biało – Czerwone Drzewo Dobra zawierające propozycje dobrych uczynków dla Polski.


Kreatywne przedszkolaki przedstawiły pomysły świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy 11 listopada każdego roku. Wszystkiego najlepszego, Polsko!

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Trwają sportowe ferie z MKLA Ł…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

W niedzielę kolejne mecze Grabowskiej Li…

Trwają ferie zimowe w łęczyckiej bibliot…

Spotkanie z Podróżnikiem Marcinem Szymcz…

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…

[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym…

[ZDJĘCIA] Finał WOŚP w Przedszkolu nr 4 …