Trwa wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej nr 703. "Czy tego szaleństwa nie da się powstrzymać?"

Dodane przez ELE24.net

W ostatnich dniach mieszkańcy Łęczycy i powiatu poruszyli temat wycinanych drzew przy drodze wojewódzkiej nr 703 na odcinku Łęczyca - Piątek. Co jest powodem takich działań?


W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja o wycince drzew przy drodze wojewódzkiej nr 703. Wiele osób nie może zrozumieć takich działań.


- Pod topór idą drzewa zdrowe i piękne. Czy tego szaleństwa nie da się powstrzymać? Trzeba wyrżnąć wszystko jak leci? O co tu chodzi? - zastanawia się jedna z internautek, która zwróciła uwagę na problem.


Post spotkał się z lawiną komentarzy, które w większości były nieprzychylne do trwający działań przy wojewódzkiej "703".


- Płakać mi się chce jak na to patrzę. Najlepiej wszystko zaorać, albo jeszcze lepiej - wylać betonem. 100 lat rosną takie drzewa. Za 100 lat pewnie będziemy mieć tu pustynię - tak brzmi jeden z komentarzy. - Wielka szkoda dla przyrody. Chyba ktoś wydał taką decyzję? Ustalić i bezwzględnie i bezwzględnie ukarać - dodaje kolejny internauta.

Postanowiliśmy skontaktować się z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Po kilku dniach otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź na wiele naszych pytań.


- Informujemy, że wycinane są chore lub suche drzewa w liczbie 38 sztuk, które zagrażają bezpieczeństwu przy drodze. Zgodę na wycinkę wydał Burmistrz Łęczycy. Wycięte drzewa zostaną zastąpione nasadzeniami kompensacyjnymi - poinformował ELE24 Marcin Nowicki, Kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.


Jak zakończy się cała sytuacja? Mieszkańcy zapowiedzieli już, że postarają uratować część drzew przeznaczonych do wycięcia. Czy im to się uda?


fot. facebook: Łęczyca w obiektywie

Zobacz także

14-latek okradł trzy miejsca w Łęczycy. …

Czas na pierwsze zwycięstwo! Lotnik Łęcz…

[ZDJĘCIA] "Złotka" z Góry Św. …

Burmistrz Paweł Kulesza podziękował odzn…

[ZDJĘCIA] Narodowe śpiewanie w Czwórce -…

Sukces uczniów ze Stemplewa

Wypadek na ul. Sienkiewicza, zderzyły si…

Trampkarze Górnika 1956 Łęczyca krok od …

Pierwszy rok nowej kadencji za nami – co…

[ZDJĘCIA] Światowy Dzień Życzliwości i P…

Powiat łęczycki: Kompletnie pijani kiero…

Szesnastolatkowie z Łęczycy powalczą o a…

[ZDJĘCIA] Uczniowie z Topoli Królewskiej…

[ZDJĘCIA] Nowy blok TBS oficjalnie oddan…

Za nami Kolorowy Bieg Rodzinny w Parku M…

Dentobus - mobilna opieka stomatologiczn…

[ZDJĘCIA] "Dla każdego dziecka, dzi…

[ZDJĘCIA] Dzieci z Przedszkola nr 1 w Łę…