Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piątku wzięli udział w zajęciach warsztatowych nt. „Ekologiczne ozdoby świąteczne”

W dniach 11-12 grudnia 2019r., już o godz. 8.30 autokarem szkolnym, uczniowie piątkowskiej podstawówki pod opieką swoich wychowawców, udali się do Konarzewa, gdzie w Zagrodzie Edukacyjnej Konarzew - „Stajnia Lusi" powitani zostali przez pięknie ubranych w stroje ludowe właścicieli. Pani Celestyna zaprosiła dzieciaki do wnętrza udekorowanego ozdobami świątecznymi. Najpierw odbyła się krótka lekcja o tradycjach świątecznych, a następnie uczniowie zostali podzielone na dwie grupy i odbyły się zajęcia warsztatowe.


Pod kierunkiem pana Andrzeja i Pani Małgorzaty dzieci wykonywały domek z ciasta piernikowego. Każdy samodzielnie łączył poszczególne elementy ciasta, a następnie ozdabiał piernikowe chatki. Nie brakowało łasuchów, bo lukier i krem do dekoracji był przepyszny.


W tym samym czasie druga grupa tworzyła z elementów naturalnych stroiki świąteczne. Z kory, gałązek iglastych, drewienek, szyszek, owoców jarzębiny i berberysu powstawały świąteczne cudeńka.


Zajęcia przeplatane były wizytą w stajni, gdzie dzieciaki karmiły konie i owce. Był również poczęstunek. Najbardziej smakowała zupa pomidorowa wykonana z własnej roboty przecieru i pyszny wypiekany przez właścicieli chleb ze smalcem lub masłem z konfiturą ze śliwek. Na deser zajadaliśmy się piernikowymi ciasteczkami. Rekordziści podchodzili kilkakrotnie po dokładkę, bo jedzenie było zdrowe i smaczne.


Piernikowe domki i ozdoby świąteczne zostały zapakowane w kartonowe pudełka, podpisane inicjałami właścicieli i zabrane do autokaru. Każdy otrzymał zrobione przez siebie przedmioty. Będą ozdabiały stoły wigilijne w domach uczniów.


Zapewniamy, że tutaj właśnie uczyliśmy się o zwyczajach bożonarodzeniowych w tradycji polskiej - zachęcamy do dowiedzenia tej wspaniałej Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie.

Zobacz także

Podwójne zwycięstwo sportowców z Góry Św…

Gmina Piątek w 2019r. rozpoczęła realiza…

Stanisław August Thugutt w gronie Honoro…

W Łęczycy powstanie kolejny oddział żłob…

Za nami Turniej Halowej Piłki Nożnej „Sz…

Nowe fakty w sprawie wypadku w Chrząstów…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek na krajowej …

[WIDEO] 15-latki zdewastowały działkę! N…

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…