[WIDEO, ZDJĘCIA] Uczniowie łęczyckiej "Jedynki" na zielonej szkole w fascynującej, słonecznej Italii

W dniach 2 – 8 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej Szkole we Włoszech, w nadmorskim kurorcie Lido di Jesolo nad Adriatykiem. To jedno z najbardziej znanych i prestiżowych miejsc, w którym odpoczywają turyści z całego świata.


Północna Italia przywitała nas piękną pogodą, którą wykorzystaliśmy zażywając kąpieli słonecznej na malowniczej plaży i spacerując bulwarem Lido. Następnego dnia udaliśmy się do Sirmione w Lombardii, miasteczku, które znane jest z wielu zabytków pozostawionych przez starożytnych Rzymian. W gaju oliwnym z widokiem na imponujące jezioro Garda czekała na naszych uczniów nie lada niespodzianka. Pani Alicja Lisiecka, nauczycielka historii, przygotowała bowiem w całkowitej tajemnicy żywą lekcję historii. Ubrana i ucharakteryzowana jak rzymianka, w towarzystwie podobnie przygotowanego ucznia, Marcela Kotasa z kl. VIII A, przedstawiła historię miasteczka oraz ciekawostki związane z dziejami starożytnego Rzymu, obyczajów, życia codziennego starożytnego Sirmione.


Następny dzień przyniósł kolejne atrakcje. Tym razem było to historyczne miasto, natchnienie artystów i pisarzy, iście magiczna Wenecja, którą powitaliśmy niczym Marco Polo, od strony Canale Grande i Placu Św.Marka. W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy Bazylikę Św. Marka, a następnie zanurzyliśmy się w kręte, wąskie i urokliwe uliczki weneckiej starówki, aby dotrzeć do największego i najstarszego mostu Ponte Rialto. Zachwytom nie było końca. Tylko Wenecja może wywrzeć takie wrażenie.


Zniewalające widoki na kaskady wody, soczysta podwodna roślinność, setki ryb w krystalicznej wodzie to atrakcje, które czekały na nas kolejnego dnia w oceanarium Sea Life w Lido.


Po dniach pełnych zwiedzania, atrakcji historycznych i przyrodniczych przyszła pora na powrót do Polski. Niezapomniane chwile we Włoszech dobiegły końca. Sama podróż autokarem dostarczyła dodatkowych wrażeń i atrakcji ze względu na pokonywanie trasy wijącej się licznymi tunelami przez majestatyczne Alpy. I tak dotarliśmy do stolicy Austrii, pięknego, cesarskiego miasta Wiedeń. Uczniowie ze zdumieniem odkryli, jak wiele to miejsce ma wspólnego z historią Polski. Na placu przed Katedrą Św.Szczepana, p.Lisiecka po raz kolejny poprowadziła krótką lekcję historii z zakresu klasy VII i III gimnazjum. Sama katedra oraz stare miasto na długo pozostanie w naszej pamięci.


Z pewnością niejeden uczestnik tej Zielonej Szkoły zechce jeszcze raz odwiedzić Włochy i ponownie skosztować wyśmienitej włoskiej kuchni. Organizatorami zielonej szkoły byli: Łukasz Cybulski, Aleksandra Nowakowska, Agnieszka Andryskowska, Alicja Lisiecka. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…