[WIDEO, ZDJĘCIA] Uczniowie łęczyckiej "Jedynki" na zielonej szkole w fascynującej, słonecznej Italii

W dniach 2 – 8 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej Szkole we Włoszech, w nadmorskim kurorcie Lido di Jesolo nad Adriatykiem. To jedno z najbardziej znanych i prestiżowych miejsc, w którym odpoczywają turyści z całego świata.


Północna Italia przywitała nas piękną pogodą, którą wykorzystaliśmy zażywając kąpieli słonecznej na malowniczej plaży i spacerując bulwarem Lido. Następnego dnia udaliśmy się do Sirmione w Lombardii, miasteczku, które znane jest z wielu zabytków pozostawionych przez starożytnych Rzymian. W gaju oliwnym z widokiem na imponujące jezioro Garda czekała na naszych uczniów nie lada niespodzianka. Pani Alicja Lisiecka, nauczycielka historii, przygotowała bowiem w całkowitej tajemnicy żywą lekcję historii. Ubrana i ucharakteryzowana jak rzymianka, w towarzystwie podobnie przygotowanego ucznia, Marcela Kotasa z kl. VIII A, przedstawiła historię miasteczka oraz ciekawostki związane z dziejami starożytnego Rzymu, obyczajów, życia codziennego starożytnego Sirmione.


Następny dzień przyniósł kolejne atrakcje. Tym razem było to historyczne miasto, natchnienie artystów i pisarzy, iście magiczna Wenecja, którą powitaliśmy niczym Marco Polo, od strony Canale Grande i Placu Św.Marka. W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy Bazylikę Św. Marka, a następnie zanurzyliśmy się w kręte, wąskie i urokliwe uliczki weneckiej starówki, aby dotrzeć do największego i najstarszego mostu Ponte Rialto. Zachwytom nie było końca. Tylko Wenecja może wywrzeć takie wrażenie.


Zniewalające widoki na kaskady wody, soczysta podwodna roślinność, setki ryb w krystalicznej wodzie to atrakcje, które czekały na nas kolejnego dnia w oceanarium Sea Life w Lido.


Po dniach pełnych zwiedzania, atrakcji historycznych i przyrodniczych przyszła pora na powrót do Polski. Niezapomniane chwile we Włoszech dobiegły końca. Sama podróż autokarem dostarczyła dodatkowych wrażeń i atrakcji ze względu na pokonywanie trasy wijącej się licznymi tunelami przez majestatyczne Alpy. I tak dotarliśmy do stolicy Austrii, pięknego, cesarskiego miasta Wiedeń. Uczniowie ze zdumieniem odkryli, jak wiele to miejsce ma wspólnego z historią Polski. Na placu przed Katedrą Św.Szczepana, p.Lisiecka po raz kolejny poprowadziła krótką lekcję historii z zakresu klasy VII i III gimnazjum. Sama katedra oraz stare miasto na długo pozostanie w naszej pamięci.


Z pewnością niejeden uczestnik tej Zielonej Szkoły zechce jeszcze raz odwiedzić Włochy i ponownie skosztować wyśmienitej włoskiej kuchni. Organizatorami zielonej szkoły byli: Łukasz Cybulski, Aleksandra Nowakowska, Agnieszka Andryskowska, Alicja Lisiecka. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zobacz także

W niedzielę Dzień Dawcy Szpiku w Górze Ś…

Strefa Płatnego Parkowania w centrum Łęc…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Za dwa tygodnie Dożynki Gminy Łęczyca. W…

[NOWE FAKTY] Groźny wypadek w Grabowie, …

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[ZDJĘCIA] Wakacyjne warsztaty artystyczn…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…