[ZDJĘCIA] Uczniowie "Trójki" na obozie językowym w Międzygórzu

Zielona szkoła w formie obozu językowego to nowość w naszej szkole. 36 uczniów „Trójki" podjęło wyzwanie i w ramach programu Euroweek uczestniczyło w pięciodniowym wyjeździe do Międzygórza w dniach 19-23 kwietnia 2018r.


Nasz wyjazd wzbogacony został jeszcze o dodatkowe formy aktywności, czyli zwiedzanie i poznawanie Dolnego Śląska. Pięć dni pełnych wrażeń, wypełnionych zajęciami i innymi aktywnościami, maksymalnie, od rana do wieczora, i na dodatek w większości wszystko w języku angielskim. Wolontariusze, z którymi pracowali nasi uczniowie przyjechali z różnych stron świata. Najbardziej do serca naszym uczniom przypadł Seto z Indonezji, ponadto zajęcia prowadzili Lisette z Filipin, Fernanda z Meksyku, Hannah z Wietnamu, Gutam z Indii, Jack z Dominikany, Camilo z Kolumbii, Agustin z Urugwaju, Julio z Peru oraz Bobbie z Tajlandii. Pojawiali się też czasami wolontariusze z innych ośrodków. Było bardzo międzynarodowo i wielokulturowo.


Uczniowie mieli okazję rozmawiać w języku angielskim z przedstawicielami różnych narodowości, uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, nagrywali filmy, przygotowywali scenki i skecze, uczyli się tańców narodowych i śpiewali. Poranne energizery były okazją do wspólnej gimnastyki przy muzyce. Każdy uczeń otrzymał certyfikat poświadczający udział w zajęciach. Certyfikaty otrzymali również nauczyciele opiekunowie oraz nasza szkoła.


Ostatni wieczór, już po rozdaniu certyfikatów przeciągnął się aż do 22:00. Nie mogliśmy się rozstać, było pełno łez, emocji, gorących uścisków. Cieszymy się, że naszym uczniom tak bardzo spodobał się ten sposób spędzania czasu na zielonej szkole. Aktywnie, korzystnie i przyjemnie.


Dodatkowym elementem były wycieczki. Byliśmy z naszym wolontariuszem Seto w Bystrzycy Kłodzkiej, spacerowaliśmy po Międzygórzu, poszliśmy nad wodospad Wilczki z Gutamem – zwiedzanie po angielsku. Ponadto, pierwszego dnia, w drodze do Międzygórza zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Natomiast, ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Łęczycy zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzko, górę i labirynty. Było niesamowicie. Pogoda dopisała, było cieplutko i słonecznie, dopiero w drodze powrotnej szalała burza.


Nasz pobyt w Międzygórzu i udział w projekcie szkoleniowym programu EUROWEEK uważamy za super udany.


Wrócimy tam za rok. Rezerwacja już zrobiona.


Organizator wyjazdu: Agnieszka Kaźmierczak

Opiekunowie: Monika Góralczyk i Andrzej Kurowski

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …