[ZDJĘCIA] Uczniowie "Trójki" na obozie językowym w Międzygórzu

Zielona szkoła w formie obozu językowego to nowość w naszej szkole. 36 uczniów „Trójki" podjęło wyzwanie i w ramach programu Euroweek uczestniczyło w pięciodniowym wyjeździe do Międzygórza w dniach 19-23 kwietnia 2018r.


Nasz wyjazd wzbogacony został jeszcze o dodatkowe formy aktywności, czyli zwiedzanie i poznawanie Dolnego Śląska. Pięć dni pełnych wrażeń, wypełnionych zajęciami i innymi aktywnościami, maksymalnie, od rana do wieczora, i na dodatek w większości wszystko w języku angielskim. Wolontariusze, z którymi pracowali nasi uczniowie przyjechali z różnych stron świata. Najbardziej do serca naszym uczniom przypadł Seto z Indonezji, ponadto zajęcia prowadzili Lisette z Filipin, Fernanda z Meksyku, Hannah z Wietnamu, Gutam z Indii, Jack z Dominikany, Camilo z Kolumbii, Agustin z Urugwaju, Julio z Peru oraz Bobbie z Tajlandii. Pojawiali się też czasami wolontariusze z innych ośrodków. Było bardzo międzynarodowo i wielokulturowo.


Uczniowie mieli okazję rozmawiać w języku angielskim z przedstawicielami różnych narodowości, uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, nagrywali filmy, przygotowywali scenki i skecze, uczyli się tańców narodowych i śpiewali. Poranne energizery były okazją do wspólnej gimnastyki przy muzyce. Każdy uczeń otrzymał certyfikat poświadczający udział w zajęciach. Certyfikaty otrzymali również nauczyciele opiekunowie oraz nasza szkoła.


Ostatni wieczór, już po rozdaniu certyfikatów przeciągnął się aż do 22:00. Nie mogliśmy się rozstać, było pełno łez, emocji, gorących uścisków. Cieszymy się, że naszym uczniom tak bardzo spodobał się ten sposób spędzania czasu na zielonej szkole. Aktywnie, korzystnie i przyjemnie.


Dodatkowym elementem były wycieczki. Byliśmy z naszym wolontariuszem Seto w Bystrzycy Kłodzkiej, spacerowaliśmy po Międzygórzu, poszliśmy nad wodospad Wilczki z Gutamem – zwiedzanie po angielsku. Ponadto, pierwszego dnia, w drodze do Międzygórza zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Natomiast, ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Łęczycy zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzko, górę i labirynty. Było niesamowicie. Pogoda dopisała, było cieplutko i słonecznie, dopiero w drodze powrotnej szalała burza.


Nasz pobyt w Międzygórzu i udział w projekcie szkoleniowym programu EUROWEEK uważamy za super udany.


Wrócimy tam za rok. Rezerwacja już zrobiona.


Organizator wyjazdu: Agnieszka Kaźmierczak

Opiekunowie: Monika Góralczyk i Andrzej Kurowski

Zobacz także

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…

[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym…

[ZDJĘCIA] Finał WOŚP w Przedszkolu nr 4 …

MKLA Łęczyca: Dobre wyniki juniorów

[ZDJĘCIA] Nowa odsłona tradycyjnej zabaw…

[ZDJĘCIA] Dziesięć medali młodzików MKLA…

To już kolejna edycja Góry Grosza w Zesp…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z "Jedynki…