[ZDJĘCIA] Uczniowie z „Czwórki” na wycieczce w Warszawie

Uczniowie klas 6b i 7a, ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, pod opieką Beaty Sobczak, Bogumiły Wójtowicz, Jadwigi Góreckiej i Aleksandry Zbuckiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem programu była wizyta w  Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizyta w Senacie RP.


Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Nowoczesna ekspozycja muzealna oddziaływała na uczniów obrazem, światłem i dźwiękiem. Głównymi elementami wystawy były zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Sercem Muzeum okazał się stalowy monument. Dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku 1944. Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą walki w sierpniu i życie codzienne w powstańczej Warszawie. Na trasie zwiedzania znalazła się też aranżacja kanału. Dzieci znalazły ponad 60 kartek z kalendarza opisujących dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego.


Uczniowie zwiedzili również Senat RP, obejrzeli Salę Posiedzeń Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, dowiedzieli się, jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali znajomość obecnego składu Parlamentu.


Podczas tego wyjazdu zwiedziliśmy również Cmentarz Powązki Wojskowe, na którym są kwatery żołnierzy walczących w polskich powstaniach, a także w I i w II wojnie światowej oraz groby znanych i zasłużonych osobistości.


Oczywiście dopełnieniem pięknych wrażeń z wycieczki był spacer po Starówce i Parku Łazienkowskim.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…

Ewa Różańska z Rekordem Okręgu Łódzkiego