[ZDJĘCIA] Uczniowie z „Czwórki” na wycieczce w Warszawie

Uczniowie klas 6b i 7a, ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, pod opieką Beaty Sobczak, Bogumiły Wójtowicz, Jadwigi Góreckiej i Aleksandry Zbuckiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem programu była wizyta w  Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizyta w Senacie RP.


Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Nowoczesna ekspozycja muzealna oddziaływała na uczniów obrazem, światłem i dźwiękiem. Głównymi elementami wystawy były zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Sercem Muzeum okazał się stalowy monument. Dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku 1944. Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą walki w sierpniu i życie codzienne w powstańczej Warszawie. Na trasie zwiedzania znalazła się też aranżacja kanału. Dzieci znalazły ponad 60 kartek z kalendarza opisujących dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego.


Uczniowie zwiedzili również Senat RP, obejrzeli Salę Posiedzeń Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, dowiedzieli się, jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali znajomość obecnego składu Parlamentu.


Podczas tego wyjazdu zwiedziliśmy również Cmentarz Powązki Wojskowe, na którym są kwatery żołnierzy walczących w polskich powstaniach, a także w I i w II wojnie światowej oraz groby znanych i zasłużonych osobistości.


Oczywiście dopełnieniem pięknych wrażeń z wycieczki był spacer po Starówce i Parku Łazienkowskim.

Zobacz także

Kolejny pożar trawy przy Henryka Sienkie…

Awanse na wyższe stanowiska służbowe w ł…

MMKS Lotnik Łęczyca przygotowuje się do …

Gmina Świnice Warckie: Policjanci zlikwi…

[WIDEO] Kolejny pożar suchej trawy. Przy…

Zaginął pies. Właściciele proszą o pomoc

WAŻNE: Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Bu…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Karsznicach. Trz…

Masz talent muzyczny? Chcesz wystąpić pr…

Druga szansa dla projektu "Tum - pe…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Jac…

Wszystkie karty odsłonięte! Znamy pełny…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Jackowie. …

Czarna seria na drogach powiatu łęczycki…

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar domu na Mickie…

Zmiany w obsadzie turnieju półfinałowego…

Z OSTATNIEJ CHWILI: pożar samochodu na z…

[AKTUALIZACJA] Pożar zagajnika w miejsco…