[ZDJĘCIA] Uczniowie z „Czwórki” na wycieczce w Warszawie

Uczniowie klas 6b i 7a, ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, pod opieką Beaty Sobczak, Bogumiły Wójtowicz, Jadwigi Góreckiej i Aleksandry Zbuckiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem programu była wizyta w  Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizyta w Senacie RP.


Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Nowoczesna ekspozycja muzealna oddziaływała na uczniów obrazem, światłem i dźwiękiem. Głównymi elementami wystawy były zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Sercem Muzeum okazał się stalowy monument. Dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku 1944. Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą walki w sierpniu i życie codzienne w powstańczej Warszawie. Na trasie zwiedzania znalazła się też aranżacja kanału. Dzieci znalazły ponad 60 kartek z kalendarza opisujących dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego.


Uczniowie zwiedzili również Senat RP, obejrzeli Salę Posiedzeń Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, dowiedzieli się, jak wygląda praca tych organów państwowych oraz kto tworzy Parlament Polski. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i wykazywali znajomość obecnego składu Parlamentu.


Podczas tego wyjazdu zwiedziliśmy również Cmentarz Powązki Wojskowe, na którym są kwatery żołnierzy walczących w polskich powstaniach, a także w I i w II wojnie światowej oraz groby znanych i zasłużonych osobistości.


Oczywiście dopełnieniem pięknych wrażeń z wycieczki był spacer po Starówce i Parku Łazienkowskim.

Zobacz także

[Zdjęcia] Zebranie Hodowców Gołębi Poczt…

[ZDJĘCIA] "Bombkowa" wycieczka…

Uczniowie ZSP Nr 1 w Łęczycy najlepsi w …

Spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą B…

Gra Edukacyjna „Niepodległa" w Szko…

Uczcij Światowy Dzień Pluszowego Misia w…

[ZDJĘCIA] Znany dziennikarz i prezenter …

W najbliższą sobotę młodzi robotycy z …

[ZDJĘCIA] Kurs malarstwa i rysunku w wyr…

[ZDJĘCIA] Aktualizacja: Wypadek w Krężel…

[ZDJĘCIA] Agresywni młodzieńcy okradali …

[WIDEO] Wypadek na krajowej "dziewi…

Z ostatniej chwili: Poważny wypadek w Kr…

[ZDJĘCIA] To, co przeżyło jedno pokoleni…

[ZDJĘCIA] Obchody 100 - lecia odzyskania…

WAŻNE: Wypadek w Orszewicach, kombajn wc…

Z ostatniej chwili: Straż i pogotowie ja…

„Dąb Niepodległości" na terenie ZSP…