Ukradł alkohol, z kompanem zaatakował interweniującego policjanta. Pomógł przypadkowy świadek

Dodane przez ELE24.net

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy będąc w czasie wolnym od służby zapobiegł kradzieży. Kiedy schwytał złodzieja, ten wraz ze swoim kompanem odpowiedział agresją. Tuż po tym, 20 – latek trafił do policyjnego aresztu, a jego o rok młodszego kompana policjanci zatrzymali następnego dnia. Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 2 lutego 2019 r. tuż po godz. 19:00 w jednym z dyskontów na terenie Łęczycy. Będący w czasie wolnym na zakupach funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy dostrzegł jak jeden z klientów sklepu chowa butelkę wysokoprocentowego alkoholu za ubranie, po czym wraca w to samo miejsce, bierze i ukrywa kolejną. W pewnym momencie obserwowany mężczyzna przeszedł obok kasy i opuścił sklep. Policjant instynktownie zareagował. Wybiegł za nieuczciwym klientem i ujął go przed sklepem. Kiedy złodziej zaczął się szarpać i odpychać, aby uciec ze skradzionym towarem stróża prawa zaatakował jego kompan. Stojący za plecami agresor chcąc uwolnić kolegę kopnął a następnie popchnął na schody policjanta i leżącemu zamierzał zadać kolejne ciosy. Wówczas wzorowo zareagował przypadkowy świadek, który zapobiegł dalszej agresji. Odepchnął mężczyznę, a ten widząc, że nie może wyrwać kolegi z rąk funkcjonariusza uciekł.


Ujęty 20 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dwie butelki alkoholu o wartości blisko 100 zł, które ukradł, trafiły do sklepu. 3 lutego 2019 roku tuż przed godz. 9:00 w ręce funkcjonariuszy wpadł 19 – latek, który pomagał w tym przestępstwie. Teraz mieszkańcy pow. łęczyckiego odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił wobec 20- latka do sądu tymczasowy areszt, zaś wobec młodszego zastosował policyjnym dozór.


Na uznanie zasługuje również postawa świadka, który nie pozostał obojętny i zareagował wobec sprawców przemocy.

Zobacz także

Wysyp firm specjalizujących się w uzyski…

W niedzielę Dzień Dawcy Szpiku w Górze Ś…

Strefa Płatnego Parkowania w centrum Łęc…

Polskie Stronnictwo Ludowe i Koalicja Po…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

Za dwa tygodnie Dożynki Gminy Łęczyca. W…

[NOWE FAKTY] Groźny wypadek w Grabowie, …

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

[ZDJĘCIA] Wakacyjne warsztaty artystyczn…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…