Ukradł alkohol, z kompanem zaatakował interweniującego policjanta. Pomógł przypadkowy świadek

Dodane przez ELE24.net

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy będąc w czasie wolnym od służby zapobiegł kradzieży. Kiedy schwytał złodzieja, ten wraz ze swoim kompanem odpowiedział agresją. Tuż po tym, 20 – latek trafił do policyjnego aresztu, a jego o rok młodszego kompana policjanci zatrzymali następnego dnia. Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 2 lutego 2019 r. tuż po godz. 19:00 w jednym z dyskontów na terenie Łęczycy. Będący w czasie wolnym na zakupach funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy dostrzegł jak jeden z klientów sklepu chowa butelkę wysokoprocentowego alkoholu za ubranie, po czym wraca w to samo miejsce, bierze i ukrywa kolejną. W pewnym momencie obserwowany mężczyzna przeszedł obok kasy i opuścił sklep. Policjant instynktownie zareagował. Wybiegł za nieuczciwym klientem i ujął go przed sklepem. Kiedy złodziej zaczął się szarpać i odpychać, aby uciec ze skradzionym towarem stróża prawa zaatakował jego kompan. Stojący za plecami agresor chcąc uwolnić kolegę kopnął a następnie popchnął na schody policjanta i leżącemu zamierzał zadać kolejne ciosy. Wówczas wzorowo zareagował przypadkowy świadek, który zapobiegł dalszej agresji. Odepchnął mężczyznę, a ten widząc, że nie może wyrwać kolegi z rąk funkcjonariusza uciekł.


Ujęty 20 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dwie butelki alkoholu o wartości blisko 100 zł, które ukradł, trafiły do sklepu. 3 lutego 2019 roku tuż przed godz. 9:00 w ręce funkcjonariuszy wpadł 19 – latek, który pomagał w tym przestępstwie. Teraz mieszkańcy pow. łęczyckiego odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił wobec 20- latka do sądu tymczasowy areszt, zaś wobec młodszego zastosował policyjnym dozór.


Na uznanie zasługuje również postawa świadka, który nie pozostał obojętny i zareagował wobec sprawców przemocy.

Zobacz także

Kolejny pożar trawy przy Henryka Sienkie…

Awanse na wyższe stanowiska służbowe w ł…

MMKS Lotnik Łęczyca przygotowuje się do …

Gmina Świnice Warckie: Policjanci zlikwi…

[WIDEO] Kolejny pożar suchej trawy. Przy…

Zaginął pies. Właściciele proszą o pomoc

WAŻNE: Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Bu…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Karsznicach. Trz…

Masz talent muzyczny? Chcesz wystąpić pr…

Druga szansa dla projektu "Tum - pe…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Jac…

Wszystkie karty odsłonięte! Znamy pełny…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Jackowie. …

Czarna seria na drogach powiatu łęczycki…

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar domu na Mickie…

Zmiany w obsadzie turnieju półfinałowego…

Z OSTATNIEJ CHWILI: pożar samochodu na z…

[AKTUALIZACJA] Pożar zagajnika w miejsco…