Urząd Miejski kontynuuje cykl "Naszym zdaniem". "Łęczyca jedynym miastem, w którym nie ma atrakcji?"

Dodane przez ELE24.net

Na profilu Urzędu Miejskiego w Łęczycy pojawiła się kolejna część nowego cyklu "Naszym zdaniem". Tym razem pod lupę wzięto atrakcje w naszym mieście. Treść poniżej:


"Gdyby spytać przypadkowo napotkanego mieszkańca naszego miasta o to, czego jego zdaniem brakuje w Łęczycy to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowiedź brzmiałaby „atrakcji". Jakby się dłużej zastanowić, to nawet nie trzeba pytać, ponieważ mieszkańcy – choćby poprzez media społecznościowe – sami wyrażają potrzebę tego, aby czas wolny mogli spędzić w sposób inny niż dotychczas.


Atrakcje w naszym mieście uznane są za deficytowe. Czasem można odnieść wrażenie, że Łęczyca jest jedynym miastem, w którym owych atrakcji nie ma. Nie to co w innych miastach, co oczywiste. Analogicznie jednak, gdyby spytać mieszkańców innych miast o to, czego w ich miastach brakuje, tam padającą odpowiedzią również byłoby słowo „atrakcje".


Na wydźwięk tego mitycznego wyrazu składa się wiele rzeczy. Za atrakcję może być uznana restauracja, park rozrywki, czy dyskoteka. Uogólniając i to bez cienia ironii, atrakcją jest coś, czego w danej chwili w danym miejscu nie ma.

Za te braki wina spada często na władze samorządowe, które przecież powinny myśleć o mieszkańcach i ich potrzebach. Skoro więc potrzebą są atrakcje, to powinny one powstać.


Chcielibyśmy tutaj przedstawić Wam, jak to wygląda z naszej perspektywy. To, że czasem czegoś nie ma, nie jest wynikiem braku chęci, lecz braku możliwości – czasem prawnych, a czasem finansowych.


Za przykład niech posłuży potrzeba (zwłaszcza młodszych) mieszkańców otwarcia jednej ze słynnych restauracji fast foodowych. W tym temacie, od samorządu, jest to najmniej zależne, a w głównej mierze od przedsiębiorcy, który chciałby zainwestować w tego rodzaju biznes. Pisząc inaczej – samorząd nie może dyktować ludziom, jaką działalność mają prowadzić. Nie jest to zgodne z literą prawa. Obwarowania prawne lub trudności finansowe nie usprawiedliwiają jednak braku działań.


Trwają prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego, powstanie otwarta strefa aktywności, a także przygotowywany jest projekt zagospodarowania zalewów miejskich. W przypadku pomyślnej realizacji każdej z tych inwestycji, miasto wzbogaca się o trzy dodatkowe miejsca, w trzech różnych lokalizacjach, w których można spędzić wolny czas. A czymże jest „atrakcja", jeśli nie możliwością alternatywnego spędzania wolnego czasu?


To oczywiście nie wyczerpuje puli możliwości, które – jak pisaliśmy tydzień temu – nie pozwalają na tę chwilę na wielomilionowe inwestycje, a na działania krok po kroku. Chcemy te kroki stawiać i wierzymy, że już niedługo podzielimy się z Wami informacją o kolejnych atrakcjach, które powstaną w naszym mieście."


Pierwszy wpis z cyklu "Naszym zdaniem":

...

Duży odzew mieszkańców po informacji o zagospodarowaniu Zalewu Miejskiego. Magistrat odpowiada: "Wasze opinie niosą ze sobą wartość, którą postaramy się wykorzystać" - ELE24 - Wiadomości Łęczyca - Dołącz do największej łęczyckiej społeczności - ELE24 - Wiadomości Łęczyca

Na profilu Urzędu Miejskiego w Łęczycy w mediach społecznościowych ukazał się post, w którym magistrat poszerza kwestie dotyczącą projektu zalewu. Treść posta znajduje się poniżej:​​"Opublikowana w ubiegły czwartek (25 lipca) informacja o tym, że wył

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wypadek na Kochanowskiego w Gr…

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty. Kt…

Święto Wojska Polskiego – poznaj histori…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Szkolenie dla lekarzy, farmaceutów i pra…

Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlany…

Portret Artura Braunera – wybitny produc…

[WIDEO + ZDJĘCIA] W Bratoszewicach odbył…

Poznaliśmy wykonawcę budowy Środowiskowe…

Zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Ry…

[WIDEO] Pożar domu w Wilczkowicach - zob…

Kilka minut dzieliło od tragedii - łęczy…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Wilczkowicach. Ws…

Już w najbliższy piątek w Piątku koncert…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Chwile grozy w Łęczycy - pijany 27-latek…

Kradzież w salonie samochodowym w Łęczyc…