[ZDJĘCIA] W gminie Daszyna powstała Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza!

Dodane przez ELE24.net

W Jarochowie powstała pierwsza w gminie Daszyna Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza.


Od marca br. w Jarochowie (gm. Daszyna) funkcjonuje Młodzieżowa i Dziecięcia Drużyna Pożarnicza. Pomysłodawcami, założycielami oraz opiekunami grupy są dwaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarochowie - Zbigniew Radecki - sekretarz jednostki oraz Grzegorz Woźniak - kierowca alarmowy. Dodatkowo w prowadzeniu zajęć z młodzieżą pomaga druh Robert Kotarski.


- Celem stworzenia drużyny jest zaszczepienie w młodzieży chęci pomagania, ratowania. Chcemy zachęcić ich do wstąpienia w przyszłości w szeregi OSP, tak aby stali się wykwalifikowanymi ratownikami - mówią opiekunowie drużyny.


Aktualnie drużynę tworzy siedemnastu członków, głównie z Jarochowa, Daszyny, Żelaznej Nowej oraz Ogrodzonej, ale jak udało nam się dowiedzieć, zainteresowanie jest duże i liczba osób należących do drużyny na pewno wzrośnie. Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Jarochowie spotyka się dwa lub trzy razy w miesiącu.


Druhowie mają w planach przekazywanie wiedzy w formie zabaw i konkurencji sportowych. Drużyna trenuje także musztrę oraz ćwiczy do adoracji w kościele w najbliższe święta.


- Chcemy, żeby te dzieciaki zostawiły komputery i telefony, a wzięły do ręki sprzęt ratowniczy i oswoiły się z nim. Żeby nauczyły się wykorzystywać go w sposób profesjonalny, dostrzegając jednocześnie, jak wielką przyjemność można mieć z ratowania i niesienia pomocy przedmedycznej - dodają druhowie z Jarochowa. - W planach mamy również organizowanie, na przykład ogniska,czy spaceru do lasu lub wycieczki w jakieś ciekawe miejsca.


Opiekunowie grupy są w trakcie poszukiwania sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy pomogą zakupić potrzebny sprzęt szkoleniowy oraz odzież. Zainteresowani mogą zgłaszać się do opiekunów grupy: Grzegorza Woźniaka (telefon: 606 924 236) i Zbigniewa Radeckiego (504 326 523) lub meilowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


- W najbliższym czasie, poza adoracją, do której się przygotowujemy, chcielibyśmy wystartować w zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się latem w gminie Daszyna. Będziemy się do tego solidnie przygotowywać. Być może zwiększy to liczbę zbiórek w miesiącu, ale wierzymy, że zapału nie zabraknie ani małym strażakom, ani nam opiekunom - dodają strażacy z OSP Jarochów.

Zobacz także

Kolejny pożar trawy przy Henryka Sienkie…

Awanse na wyższe stanowiska służbowe w ł…

MMKS Lotnik Łęczyca przygotowuje się do …

Gmina Świnice Warckie: Policjanci zlikwi…

[WIDEO] Kolejny pożar suchej trawy. Przy…

Zaginął pies. Właściciele proszą o pomoc

WAŻNE: Śmiertelny wypadek w Miłosnej. Bu…

[ZDJĘCIA] Pożar domu w Karsznicach. Trz…

Masz talent muzyczny? Chcesz wystąpić pr…

Druga szansa dla projektu "Tum - pe…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszmarny wypadek w Jac…

Wszystkie karty odsłonięte! Znamy pełny…

Z ostatniej chwili: Wypadek w Jackowie. …

Czarna seria na drogach powiatu łęczycki…

Z OSTATNIEJ CHWILI: Pożar domu na Mickie…

Zmiany w obsadzie turnieju półfinałowego…

Z OSTATNIEJ CHWILI: pożar samochodu na z…

[AKTUALIZACJA] Pożar zagajnika w miejsco…