[ZDJĘCIA] W gminie Daszyna powstała Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza!

Dodane przez ELE24.net

W Jarochowie powstała pierwsza w gminie Daszyna Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza.


Od marca br. w Jarochowie (gm. Daszyna) funkcjonuje Młodzieżowa i Dziecięcia Drużyna Pożarnicza. Pomysłodawcami, założycielami oraz opiekunami grupy są dwaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarochowie - Zbigniew Radecki - sekretarz jednostki oraz Grzegorz Woźniak - kierowca alarmowy. Dodatkowo w prowadzeniu zajęć z młodzieżą pomaga druh Robert Kotarski.


- Celem stworzenia drużyny jest zaszczepienie w młodzieży chęci pomagania, ratowania. Chcemy zachęcić ich do wstąpienia w przyszłości w szeregi OSP, tak aby stali się wykwalifikowanymi ratownikami - mówią opiekunowie drużyny.


Aktualnie drużynę tworzy siedemnastu członków, głównie z Jarochowa, Daszyny, Żelaznej Nowej oraz Ogrodzonej, ale jak udało nam się dowiedzieć, zainteresowanie jest duże i liczba osób należących do drużyny na pewno wzrośnie. Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Jarochowie spotyka się dwa lub trzy razy w miesiącu.


Druhowie mają w planach przekazywanie wiedzy w formie zabaw i konkurencji sportowych. Drużyna trenuje także musztrę oraz ćwiczy do adoracji w kościele w najbliższe święta.


- Chcemy, żeby te dzieciaki zostawiły komputery i telefony, a wzięły do ręki sprzęt ratowniczy i oswoiły się z nim. Żeby nauczyły się wykorzystywać go w sposób profesjonalny, dostrzegając jednocześnie, jak wielką przyjemność można mieć z ratowania i niesienia pomocy przedmedycznej - dodają druhowie z Jarochowa. - W planach mamy również organizowanie, na przykład ogniska,czy spaceru do lasu lub wycieczki w jakieś ciekawe miejsca.


Opiekunowie grupy są w trakcie poszukiwania sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy pomogą zakupić potrzebny sprzęt szkoleniowy oraz odzież. Zainteresowani mogą zgłaszać się do opiekunów grupy: Grzegorza Woźniaka (telefon: 606 924 236) i Zbigniewa Radeckiego (504 326 523) lub meilowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


- W najbliższym czasie, poza adoracją, do której się przygotowujemy, chcielibyśmy wystartować w zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się latem w gminie Daszyna. Będziemy się do tego solidnie przygotowywać. Być może zwiększy to liczbę zbiórek w miesiącu, ale wierzymy, że zapału nie zabraknie ani małym strażakom, ani nam opiekunom - dodają strażacy z OSP Jarochów.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…

Już dzisiaj Festyn „Radosna rodzina” u O…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Policja i straż poż…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar w Łęczycy - czar…

Scena czeka - zgłoś swoje dziecko na min…

Oszustka z Łęczycy oskarżona! Zarzucono …

Dzielnicowi przekazali najmłodszym wakac…

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pozrywane dachy, powalo…

[ZDJĘCIA] Pierwszoklasiści z "Jedyn…

Szukasz pracy? Jest oferta dla Mechanika…

Daszyna: Pijani motorowerzyści zatrzyman…

Ponad 180 tys. złotych dla Miasta Łęczyc…

Podpisano umowę na przebudowę Górniczej…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

Zbliża się kolejna edycja Turnieju Łuczn…

Już w sobotę Festyn „Radosna rodzina” u …

Z OSTATNIEJ CHWILI: ciężarówka roztrzask…

Spędź wakacje z biblioteką. Robotyka i e…