Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Szczudlarze, aniołowie, śnieżynki i blisko dwa tysiące Mikołajów! W sobotę trzynasta edycja Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy

Dodane przez ELE24.net

Już w najbliższą sobotę ulice Królewskiego Miasta Łęczyca staną się czerwone. Wszystko dlatego, że przejdzie nimi parada mikołajów. Jeśli jeszcze nie macie planów na nadchodzący weekend, i chcielibyście wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, a przy okazji zwiedzić zamek diabła Boruty zapraszamy do Łęczycy!


- To już XIII Rajd Mikołajkowy organizowany przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej". Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku było nas ponad 1 400. Ile będzie teraz? Jak co roku, tak i w tym pobijemy rekord. Już na tę chwilę mamy zgłoszonych 1500 uczestników. Zapraszamy do Łęczycy całą Polskę – mówi Paweł Czarnecki, prezes Oddziału PTTK.


Gdy Wrocław, Toruń czy Łódź mają jarmarki bożonarodzeniowe, Łęczyca od lat na początku grudnia organizuje pochód chętnych do założenia czerwonych czapeczek z białym pomponem. Organizatorzy nie przewidują limitu wieku, podczas Rajdu można wykorzystać wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne od grzechotek, przez dzwonki, bębny po trąbki. Powód? Ma być radośnie i głośno!


- W tym roku zapewne słyszeć nas będzie nie tylko Łęczyca, ale także gminy ościenne. Obok prawdziwego Świętego Mikołaja i orszaku setek mikołajków wędrować będą i zachęcać do wspólnej zabawy szczudlarze, aniołowie oraz śnieżynki. Gwarantujemy niesamowite przeżycia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Uchylę rąbka tajemnicy, że zamówiliśmy już piękną pogodę – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.


Rajd wyruszy w sobotę, 9 grudnia o godzinie 9:00 sprzed Ratusza Miejskiego w Łęczycy. Uczestnicy przejdą ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską i wrócą na Plac T. Kościuszki, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie rajdu.


info: PTTK Łęczyca

Zobacz także

MMP - Dzień II: Trwa zacięta walka o awa…

MMP: Remisowa inauguracja Hurtapu Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Za nami Otwarte Halowe Mistrzo…

[ZDJĘCIA, WIDEO] Młodzieżowe Mistrzostwa…

[ZDJĘCIA] Kolejne Warsztaty - "Osik…

Uwaga kierowcy! Możliwe oblodzenia, na d…

Ogólnopolski sukces uczniów ZSP nr 1 w Ł…

Pod patronatem ELE24: Startują Mistrzost…

[ZDJĘCIA] Finał akcji "Do serca prz…

Kiermasz Świąteczny - 16 grudnia w MCH S…

[AKTUALIZACJA] Na skrzyżowaniu zderzyły …

Specjalistyczne samochody trafiły do ośr…

Osobówka wjechała w wojskową ciężarówkę…

Zaproszenie na Gostynińską Wigilię

Sukcesy uczniów ZSP nr 1 w Łęczycy. Zrob…

Nadchodzą mrozy, bezdomni walczą o przet…

Społeczność ZSP nr 1 w Łęczycy zbierała …

Gdzie szukać środków finansowych na real…