Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Szczudlarze, aniołowie, śnieżynki i blisko dwa tysiące Mikołajów! W sobotę trzynasta edycja Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy

Dodane przez ELE24.net

Już w najbliższą sobotę ulice Królewskiego Miasta Łęczyca staną się czerwone. Wszystko dlatego, że przejdzie nimi parada mikołajów. Jeśli jeszcze nie macie planów na nadchodzący weekend, i chcielibyście wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, a przy okazji zwiedzić zamek diabła Boruty zapraszamy do Łęczycy!


- To już XIII Rajd Mikołajkowy organizowany przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej". Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku było nas ponad 1 400. Ile będzie teraz? Jak co roku, tak i w tym pobijemy rekord. Już na tę chwilę mamy zgłoszonych 1500 uczestników. Zapraszamy do Łęczycy całą Polskę – mówi Paweł Czarnecki, prezes Oddziału PTTK.


Gdy Wrocław, Toruń czy Łódź mają jarmarki bożonarodzeniowe, Łęczyca od lat na początku grudnia organizuje pochód chętnych do założenia czerwonych czapeczek z białym pomponem. Organizatorzy nie przewidują limitu wieku, podczas Rajdu można wykorzystać wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne od grzechotek, przez dzwonki, bębny po trąbki. Powód? Ma być radośnie i głośno!


- W tym roku zapewne słyszeć nas będzie nie tylko Łęczyca, ale także gminy ościenne. Obok prawdziwego Świętego Mikołaja i orszaku setek mikołajków wędrować będą i zachęcać do wspólnej zabawy szczudlarze, aniołowie oraz śnieżynki. Gwarantujemy niesamowite przeżycia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Uchylę rąbka tajemnicy, że zamówiliśmy już piękną pogodę – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.


Rajd wyruszy w sobotę, 9 grudnia o godzinie 9:00 sprzed Ratusza Miejskiego w Łęczycy. Uczestnicy przejdą ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską i wrócą na Plac T. Kościuszki, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie rajdu.


info: PTTK Łęczyca

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Trójki" ś…

Wójt Gminy Witonia gościł w Ministerstwi…

Powrót zimy zaskoczył kierowców. Kilka z…

[ZDJĘCIA] "Indie, czyli świat"…

Niecodzienne lekcja matematyki w Szkole …

[UWAGA] Dachowanie i rozbite samochody, …

Policja Łęczyca: Zbliżają się Święta Wie…

Pierwszoklasiści z "Jedynki" o…

Warsztaty zdobienia jajek Wielkanocnych

Uwaga łęczycanie! Będą zawieje śnieżne i…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Leźnic…

Włamał się i splądrował plebanię. 33-lat…

#KomórkomaniazDKMS - Grodzkastart! Jutro…

"Jeden dzień z życia Boruty" -…

Szedł do pracy z... narkotykami. Zabezpi…

[ZDJĘCIA] Żołnierze z całej Polski w Leź…

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wie…

Uczniowie "Jedynki" wezmą udzi…