Szczudlarze, aniołowie, śnieżynki i blisko dwa tysiące Mikołajów! W sobotę trzynasta edycja Rajdu Mikołajkowego w Łęczycy

Dodane przez ELE24.net

Już w najbliższą sobotę ulice Królewskiego Miasta Łęczyca staną się czerwone. Wszystko dlatego, że przejdzie nimi parada mikołajów. Jeśli jeszcze nie macie planów na nadchodzący weekend, i chcielibyście wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, a przy okazji zwiedzić zamek diabła Boruty zapraszamy do Łęczycy!


- To już XIII Rajd Mikołajkowy organizowany przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej". Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku było nas ponad 1 400. Ile będzie teraz? Jak co roku, tak i w tym pobijemy rekord. Już na tę chwilę mamy zgłoszonych 1500 uczestników. Zapraszamy do Łęczycy całą Polskę – mówi Paweł Czarnecki, prezes Oddziału PTTK.


Gdy Wrocław, Toruń czy Łódź mają jarmarki bożonarodzeniowe, Łęczyca od lat na początku grudnia organizuje pochód chętnych do założenia czerwonych czapeczek z białym pomponem. Organizatorzy nie przewidują limitu wieku, podczas Rajdu można wykorzystać wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne od grzechotek, przez dzwonki, bębny po trąbki. Powód? Ma być radośnie i głośno!


- W tym roku zapewne słyszeć nas będzie nie tylko Łęczyca, ale także gminy ościenne. Obok prawdziwego Świętego Mikołaja i orszaku setek mikołajków wędrować będą i zachęcać do wspólnej zabawy szczudlarze, aniołowie oraz śnieżynki. Gwarantujemy niesamowite przeżycia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Uchylę rąbka tajemnicy, że zamówiliśmy już piękną pogodę – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.


Rajd wyruszy w sobotę, 9 grudnia o godzinie 9:00 sprzed Ratusza Miejskiego w Łęczycy. Uczestnicy przejdą ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską i wrócą na Plac T. Kościuszki, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie rajdu.


info: PTTK Łęczyca

Zobacz także

WAŻNE: Pożar hali w Grabowie. Cztery zas…

[WIDEO] Lipiński wzywa Kilar - Błaszczyk…

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe…

Maraton Programowania w łęczyckiej …

„Architekci Niepodległej” w Łęczycy

WAŻNE: Straż pożarna znowu w Grabowie. P…

Marihuana, aborcje i likwidacja kościoła…

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Łę…

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…