Wracali z meczu, okradli stację paliw. Dziewięciu kibiców Pogoni Szczecin zatrzymanych, grozi im po 5 lat więzienia

Dodane przez ELE24.net

Grupa kibiców wracających z meczu piłkarskiego okradła jedną ze stacji paliw na terenie powiatu łęczyckiego. Ich łupem padły artykuły spożywcze, alkohol, a nawet olej silnikowy. Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łęczycy sprawcy zuchwałej kradzieży nie unikną odpowiedzialności. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj (9 lutego) około godziny 17.00 na jedną ze stacji paliw na terenie powiatu łęczyckiego wjechała grupa kibiców Pogoni Szczecin.


- Część pseudokibiców weszła na teren stacji, gdzie zaopatrzyli się w artykuły spożywcze, alkohol, a nawet olej silnikowy i opuściła obiekt bez zapłaty za asortyment - relacjonują mundurowi. - Kiedy policjanci otrzymali informację o tej zuchwałej kradzieży szybko wytropili pojazdy, którymi przemieszczali się podejrzewali. Cztery wskazane auta zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tuż przed tym, jak usiłowały wjechać na autostradę A2. Na miejscu niezwłocznie pojawiło się wsparcie.

W dwóch busach i dwóch osobówkach łącznie podróżowała blisko 30-osobowa grupa kibiców. Podczas przeszukania jednego z aut policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia, a podróżujących nim 9 osób w wieku od 23 do 27 lat i jeden 40-latek zostało zatrzymanych.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń straty, jakie wyrządzili w wyniku tej zuchwałej kradzieży sięgają co najmniej 600 zł. Dzięki szybkiej interwencji i skoordynowanym działaniom policjantów pseudokibice nie unikną odpowiedzialności - dodają funkcjonariusze policji.


Przestępstwo kradzieży zagrożone jest kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…