"Z klasyką przez Polskę". Za nami koncert fortepianowy w Świnicach Warckich

Dodane przez ELE24.net

W Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich miał miejsce koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę". Podczas koncertu mieliśmy możliwość wysłuchać dzieł takich klasyków jak: Ignacy Jan, Stanisław, Piotr Czajkowski, Johannes Brahms, Sergiusz Rachmaninow. Wraz z pianistką Agnieszką Przemyk-Bryła wystąpił wiolonczelista Tomasz Strahl.


Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszej miejscowości, a drugie w gminie. „Z Klasyką Przez Polskę" to projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem, a realizowany przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, mający na celu dotarcie do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i gmin z programami muzycznymi poświęconymi muzyce klasycznej. Projekt wystartował na przełomie sierpnia i września b.r. i w ramach którego zorganizowanych zostało ok. 120 koncertów w całej Polsce.


Publiczność była zachwycona, nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Podziękowania, kwiaty oraz serdeczne życzenia artystom przekazała Wójt Gminy Świnice Warckie Sylwia Bartczak w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Jeżak i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Moniki Galankiewicz. Współorganizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Być może wiosną zaproponujemy miłośnikom muzyki klasycznej kolejne tego typu wzruszenia.


info: UG Świnice Warckie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…