Zbliża się wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Będą utrudnienia w ruchu

Dodane przez ELE24.net

Już 3 lipca 2019 roku przez teren pow. łęczyckiego będzie przebiegał 2 ETAP Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. W związku z powyższym na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń!


148 kilometrowa trasa 2 etapu wyścigu „Solidarności" i Olimpijczyków prowadzić będzie ze Zgierza do Kutna, a jego Start odbędzie się o godz. 14.30. Wjazd kolarzy na powiat łęczycki przewidywany jest na godz. 15.18. Na jego terenie LOTNY FINISZ wyznaczono na ul. Kościelnej, przy Pl. T.Kościuszki, a PREMIA SPECJALNA będzie w Piątku na ul. Kutnowskiej. Przewidywany czas wyjazdu z naszego powiatu, to godz. 16.00.


TRASA PRZEJAZDU

Peleton na teren powiatu łęczyckiego wjedzie w Topoli Katowej, od strony Skromnicy, a następnie uda się w kierunku Łęczycy, przez msc. Leszcze. Przed Łęczycą (ul. Lotniczą) pojedzie w kierunku drogi W-703, gdzie na skrzyżowaniu skręci w kierunku Łęczycy. Następnie ul. Kaliską prosto, w prawo w Al. Jana Pawła II, i tam w lewo ul. Kościelną – pod „prąd", przemieszczając się w stronę ul. Kazimierza Odnowiciela, skrzyżowanie K-91, aby ponownie wjechać na drogę W-703, w kierunku miejscowości Piątek. Po pokonaniu prostego odcinka drogi wojewódzkiej, uczestnicy wyścigu w centrum Piątku skierują się na drogę W-702, w kierunku Kutna. W miejscowości Górki Pęcławskie kolarze opuszczą teren powiatu łęczyckiego jadąc w stronę Młogoszyna.


Policjanci w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną ruch poprzeczny i dodatkowo podłużny w stronę kolumny kolarskiej podczas przejazdu przez miasto Łęczyca. Planowane zamknięcie ruchu na terenie miasta nastąpi w chwili wjazdu kolarzy na teren powiatu, zaś zamknięcie ruchu na trasie nastąpi 20 minut przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu samochodu z napisem "KONIEC WYŚCIGU".


Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Dla bezpieczeństwa uczestników wyścigu jak i własnego podczas przejazdu peletonu, w sposób właściwy należy sprawować opiekę nad dziećmi i zwierzętami. Prędkość kolumny wyścigu może osiągać nawet do 50km/h.


Pliki do pobrania


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

Szok! Przez półtora roku mieszkał ze zwł…

Zwycięstwo uczniów klasy II b Samorządow…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Stemplewie. O…

„Diabeł Boruta w dawnej kulturze polskie…

Policjanci ponownie edukowali najmłodszy…

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje angielskiego …

Lotnik Łęczyca nadal bez wygranej w tym …

Uwaga! W znanych herbatnikach z Biedronk…

[WIDEO] Uczniowie z Góry Św. Małgorzaty …

Policjanci edukują uczniów, jak nie zost…

W Zakładzie Karnym w Garbalinie rozmawia…

Oszuści w natarciu. Za cel obrali mieszk…

Szkolna Sztafeta Czytelnicza w bibliotec…

Konkurs Local Service: Wygraj bilety na …

Niebezpiecznie przy Dworcowej, mieszkańc…

[ZDJĘCIA] W Sali widowiskowej łęczyckieg…

Grant finansowy dla młodych pasjonatów r…

Święto Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Ł…