Zbliżają się coraz niższe temperatury. W komendzie policji debatowali, jak pomóc narażonym na wychłodzenie

Dodane przez ELE24.net

Choć prawdziwej zimy jeszcze nie widać, wieczorem temperatury na zewnątrz są już coraz niższe. Jak co roku, przed nadejście chłodów policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Chcąc przeciwdziałać temu zjawisku stróże prawa spotkali się z przedstawicielami instytucji pomocowych, aby omówić wspólne działania dla potrzebujących.


W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, wczoraj (28 listopada) w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy obyło się spotkanie z przedstawicielami Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu oraz Straży Miejskiej. Inicjatorem tego wydarzenia było kierownictwo łęczyckiej policji, a nie mogło się odbyć bez udziału policjantów pierwszego kontaktu. W tematykę spotkania wprowadził Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, mł.insp Zbigniew Gruszczyński, po czym głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji.


Głównym celem narady było wypracowanie wzajemnej pomocy i wsparcia dla osób bezdomnych narażonych na działanie niskich temperatur. Aby to osiągnąć omówiono aktualną sytuację tej grupy osób w powiecie łęczyckim oraz przedstawiono stan przygotowań instytucji udzielających im wsparcia w okresie zimowym. W ramach współpracy wymieniano się informacjami, spostrzeżeniami, aby podjąć działania i udzielić właściwej pomocy. Ustalono sposób monitorowania miejsc w których przebywają potrzebujący oraz przekazywania informacji na temat istniejących możliwości w zakresie tymczasowego zakwaterowania.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie w Kościelcu…

Podopieczni Przedszkola Nr 2 w Łęczycy k…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt diagnostyczny traf…

[ZDJĘCIA] Dziewczynka z zapałkami w mura…

Włodarze samorządów z powiatu łęczyckieg…

Kiermasz świąteczny w DK już w najbliższ…

W weekend kolejna edycja Ogólnopolskiego…

[ZDJĘCIA] Święto Patrona Szkoły w "…

Ponad pół tony karmy dla łęczyckiego sch…

Przed nami Puchar Polski w Futsalu Kobie…

W Łęczycy odbyła się wigilia dla samotny…

Wycofują ze sklepów wino, bo zawierało s…

Zmarł Leszek Dryjer, miał 62 lata

Spotkanie członków TMZŁ w Ratuszu Miejsk…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Świąteczny lip dub gru…

[WIDEO] Za nami kolejne posiedzenie Konw…

Drużyna z ZSP Nr 1 w Łęczycy Wicemistrze…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" znów najle…