[ZDJĘCIA] Marszowo i koncertowo w Świnicach Warckich

Dodane przez ELE24.net

W dniu 10 czerwca 2018 roku odbył się Jubileuszowy XX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Wójta Gminy Świnice Warckie Krzysztofa Próchniewicza.


W przeglądzie uczestniczyło dziewięć aktywnych orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych ze: Stemplewa, Świnic Warckich, Pruszek, Mazewa, Piątku, Grodziska, Tumu, Witoni i Stowarzyszenia Gminnej Orkiestry Dętej w Górze Św. Małgorzaty. Repertuar orkiestr obejmował szerokie spektrum gatunków muzycznych od muzyki poważnej, filmowej, poprzez polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Był to wspaniały koncert, który podkreślał obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Orkiestry otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i nagrody w postaci instrumentów muzycznych, a kapelmistrzowie, najmłodsi i najstarsi członkowie orkiestr otrzymali indywidualnie dyplomy i upominki. Organizator Przeglądu Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich dziękuje za współpracę Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Staroście Łęczyckiemu, Wójtom z gmin: Łęczyca, Piątek, Góra św. Małgorzaty, Witonia, Daszyna i Świnic Warckich. Stowarzyszeniom, Sponsorom i Ludziom dobrej woli. Bawiliśmy się świetnie, pogoda upalna, a publiczność jak zawsze wyjątkowa i niezawodna.


info: UG Świnice Warckie

Zobacz także

[WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja Bożego Ciała p…

Z OSTATNIEJ CHWILI: na autostradzie płon…

Łęczycki Klub Karate "Ippon": …

Mnóstwo atrakcji, koncerty i zabawy dla …

Pożar przy Belwederskiej. Na miejscu dwa…

Targi Rolne "W sercu Polski" j…

Jutro rusza Ogólnopolski Turniej Klasyfi…

Uczniowie "Logosa" zdawali egz…

Jakub Florczak z najlepszym wynikiem w P…

Strażacy nadal usuwają skutki ostatnich …

Zdobądź nową Odznakę Turystyczną "S…

[ZDJĘCIA] Kolejne maluchy trafiły do łęc…

Zbliża się wyścig kolarski „Solidarności…

[WIDEO] Zamordował 10-letnią dziewczynkę…

[ZDJĘCIA] Za nami XXI Przegląd Orkiestr …

Zbliżają się wakacje, policjanci edukują…

Pijany w sztok kierował auto, zatrzymali…

[ZDJĘCIA] „Radosna rodzina” świętuje w Ł…