[ZDJĘCIA] Marszowo i koncertowo w Świnicach Warckich

Dodane przez ELE24.net

W dniu 10 czerwca 2018 roku odbył się Jubileuszowy XX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Wójta Gminy Świnice Warckie Krzysztofa Próchniewicza.


W przeglądzie uczestniczyło dziewięć aktywnych orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych ze: Stemplewa, Świnic Warckich, Pruszek, Mazewa, Piątku, Grodziska, Tumu, Witoni i Stowarzyszenia Gminnej Orkiestry Dętej w Górze Św. Małgorzaty. Repertuar orkiestr obejmował szerokie spektrum gatunków muzycznych od muzyki poważnej, filmowej, poprzez polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Był to wspaniały koncert, który podkreślał obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Orkiestry otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i nagrody w postaci instrumentów muzycznych, a kapelmistrzowie, najmłodsi i najstarsi członkowie orkiestr otrzymali indywidualnie dyplomy i upominki. Organizator Przeglądu Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich dziękuje za współpracę Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Staroście Łęczyckiemu, Wójtom z gmin: Łęczyca, Piątek, Góra św. Małgorzaty, Witonia, Daszyna i Świnic Warckich. Stowarzyszeniom, Sponsorom i Ludziom dobrej woli. Bawiliśmy się świetnie, pogoda upalna, a publiczność jak zawsze wyjątkowa i niezawodna.


info: UG Świnice Warckie

Zobacz także

Pod patronatem ELE24: Zbliża się X Turni…

Złote Gody w Gminie Daszyna

Dożynki w Tumie i konkurs na najciekawie…

Pożar maszyny rolniczej w Łubnie. W akcj…

[ZDJĘCIA] Odbudują średniowieczne grodzi…

Wernisaż wystawy prac plastycznych stype…

Kontrabanda w powiecie łęczyckim. Zarekw…

Liczne zdarzenia drogowe w naszym powiec…

Nietrzeźwy weekend w naszym powiecie - u…

[ZDJĘCIA] Obchody 100-lecia OSP Nagórki

Kolejny wypadek w powiecie. Dwa rozbite …

Z ostatniej chwili: Wypadek na wylocie z…

Przekroczenie poziomu ozonu. Inspektor S…

Nadzwyczajny pojazd odwiedzi Łęczycę

Wkrótce konsultacje społeczne w sprawie …

[ZDJĘCIA] Mężczyzna na słupie w Jarochow…

Z ostatniej chwili: Desperat wchodzi na …

Już w najbliższą niedzielę w Piątku Konc…