[ZDJĘCIA] Marszowo i koncertowo w Świnicach Warckich

Dodane przez ELE24.net

W dniu 10 czerwca 2018 roku odbył się Jubileuszowy XX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Wójta Gminy Świnice Warckie Krzysztofa Próchniewicza.


W przeglądzie uczestniczyło dziewięć aktywnych orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych ze: Stemplewa, Świnic Warckich, Pruszek, Mazewa, Piątku, Grodziska, Tumu, Witoni i Stowarzyszenia Gminnej Orkiestry Dętej w Górze Św. Małgorzaty. Repertuar orkiestr obejmował szerokie spektrum gatunków muzycznych od muzyki poważnej, filmowej, poprzez polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Był to wspaniały koncert, który podkreślał obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Orkiestry otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i nagrody w postaci instrumentów muzycznych, a kapelmistrzowie, najmłodsi i najstarsi członkowie orkiestr otrzymali indywidualnie dyplomy i upominki. Organizator Przeglądu Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich dziękuje za współpracę Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Staroście Łęczyckiemu, Wójtom z gmin: Łęczyca, Piątek, Góra św. Małgorzaty, Witonia, Daszyna i Świnic Warckich. Stowarzyszeniom, Sponsorom i Ludziom dobrej woli. Bawiliśmy się świetnie, pogoda upalna, a publiczność jak zawsze wyjątkowa i niezawodna.


info: UG Świnice Warckie

Zobacz także

[DUŻO ZDJĘĆ] Ekumeniczne spotkanie „Cent…

[ZDJĘCIA] Łęczycanie uczcili pamięć Prez…

[ZDJĘCIA] Podróżnik Bartek Sabela spotka…

Kolejna drużyna Hurtapu powalczy o awans…

"Światełko do Nieba" dla Jurka…

Siódmoklasiści z „Czwórki” w redakcji DŁ…

Ekumeniczne spotkanie „Centrum Wielokult…

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Łę…

Poznaj zasady bezpiecznego zachowania si…

Dzieci i młodzież ze Świnic Warckich prz…

W niedzielę Msza Święta za Romana Dmowsk…

Łęczycanie także pożegnają Prezydenta Gd…

Z ostatniej chwili: W bloku czuć gaz. St…

[ZDJĘCIA] Czwórka grała z Jurkiem Owsiak…

Michał Jercha z najlepszym wynikiem w Po…

Rekordowa WOŚP w Łęczycy! Pobito rekord …

[WIDEO, ZDJĘCIA] Straż pożarna przy Domi…

Z ostatniej chwili: wyczuwalny zapach ga…