[ZDJĘCIA] Marszowo i koncertowo w Świnicach Warckich

Dodane przez ELE24.net

W dniu 10 czerwca 2018 roku odbył się Jubileuszowy XX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Wójta Gminy Świnice Warckie Krzysztofa Próchniewicza.


W przeglądzie uczestniczyło dziewięć aktywnych orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych ze: Stemplewa, Świnic Warckich, Pruszek, Mazewa, Piątku, Grodziska, Tumu, Witoni i Stowarzyszenia Gminnej Orkiestry Dętej w Górze Św. Małgorzaty. Repertuar orkiestr obejmował szerokie spektrum gatunków muzycznych od muzyki poważnej, filmowej, poprzez polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Był to wspaniały koncert, który podkreślał obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Orkiestry otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i nagrody w postaci instrumentów muzycznych, a kapelmistrzowie, najmłodsi i najstarsi członkowie orkiestr otrzymali indywidualnie dyplomy i upominki. Organizator Przeglądu Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich dziękuje za współpracę Marszałkowi Województwa Łódzkiego, Staroście Łęczyckiemu, Wójtom z gmin: Łęczyca, Piątek, Góra św. Małgorzaty, Witonia, Daszyna i Świnic Warckich. Stowarzyszeniom, Sponsorom i Ludziom dobrej woli. Bawiliśmy się świetnie, pogoda upalna, a publiczność jak zawsze wyjątkowa i niezawodna.


info: UG Świnice Warckie

Zobacz także

WAŻNE: Pożar hali w Grabowie. Cztery zas…

[WIDEO] Lipiński wzywa Kilar - Błaszczyk…

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe…

Maraton Programowania w łęczyckiej …

„Architekci Niepodległej” w Łęczycy

WAŻNE: Straż pożarna znowu w Grabowie. P…

Marihuana, aborcje i likwidacja kościoła…

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Łę…

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…