[ZDJĘCIA] Okno na świat w kolorze Orange. W Łęczycy powstała wyjątkowa pracownia

Dodane przez ELE24.net

W Łęczycy powstała jedyna w województwie łódzkim Pracownia Orange! Swoją siedzibę ma na parterze budynku przy ulicy Kościelnej 4. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonano w ubiegły piątek, 9 lutego. Pracownia powstała dzięki grantowi pozyskanemu od Fundacji Orange przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Impet", które zostało założone przez grupę społeczników w lutym ubiegłego roku.


– Powstanie stowarzyszenia było odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy, ale całego powiatu łęczyckiego. Pragniemy dzielić się z naszymi podopiecznymi pasjami i hobby, aktywizować ich do działania, a poprzez realizację licznych projektów kształtować społeczeństwo obywatelskie – wyjaśniła wiceprezes Stowarzyszenia Jolanta Kuropatwa.


Aby znaleźć się w gronie laureatów należało przejść zwycięsko przez dwa etapy programu. Pierwszy etap polegał na zgłoszeniu przez grupy inicjatywne pomysłu na Pracownię dla swojej okolicy. Następnie, spośród 211 nadesłanych zgłoszeń, komisja wybrała 63, które przedstawiały najciekawszą ofertę skierowaną do wszystkich grup społecznych w swojej okolicy. Kolejnym etapem było głosowanie internetowe.


– Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i oddali głos na Pracownię Orange w Królewskim Mieście. Cieszę się, że zebraliśmy siły i oddaliśmy na tyle dużo głosów, by znaleźć się wśród 26 zwycięskich miast, które otrzymały darmowe, otwarte dla mieszkańców świetlice – podkreśliła Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.


Wszystkie pracownie zostały wyposażone w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny o łącznej wartości 30 000,00 zł: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier i drukarkę.


Obok uczestnictwa w warsztatach w Pracowni Orange, na dzieci i młodzież czekają zajęcia teatralne, językowe, z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii.


– Przygotowujemy się do dnia gier planszowych, natomiast w ramach programu „Równać szanse", którego również jesteśmy beneficjentem, organizować będziemy cykl warsztatów pt. „Pokoleniowy koktajl". Polegać on będzie na integracji trzech pokoleń: dzieci, rodziców oraz dziadków. Już dziś mogę zdradzić, że będzie to naprawdę ciekawa inicjatywa – dodał prezes Stowarzyszenia Marcin Tober.


Uroczystemu otwarciu pracowni towarzyszyło jej poświęcenie. Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy ks. Sławomir Sobierajski, w zarządzie, której znajduje się siedziba „Impetu" opowiadał o „odstraszaniu" członków Stowarzyszenia.

– Znając stan techniczny budynku ostrzegałem, że prace adaptacyjne mogą być bardzo czasochłonne i kosztowne, jednak, z czego bardzo się cieszę, zapał wziął górę. Jestem podbudowany, że są wśród nas osoby, dzięki którym łęczyckie dzieci i młodzież mają swój kącik. Dodam, że sama pracownia wywarła na mnie ogromne wrażenie – powiedział do zgromadzonych ks. proboszcz Sławomir Sobierajski.


***

Łęczycka placówka to jedna z ponad 100 pracowni na terenie kraju, które powstają w małych miastach i wsiach. Wszystko po to, by ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji, wiedzy i technologii. Pracownia Orange to nie tylko miejsce rozwijania kompetencji cyfrowych, ale przestrzeń spotkań, integracji, warsztatów i ciekawych wydarzeń.


info: UM Łęczyca

Zobacz także

WAŻNE: Straż pożarna znowu w Grabowie. P…

Marihuana, aborcje i likwidacja kościoła…

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Łę…

[ZDJĘCIA] Górnik znaczy Widzew. Wizyta m…

Przekazanie defibrylatora treningowego n…

[PILNE] Zwrot w sprawie wójta gminy Dasz…

Ilona Rafalska - "Kobieta w samorzą…

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podsta…

[ZDJĘCIA] Pożar w Witoni. Płonie budynek…

WAŻNE: Pożar w budynku mieszkalnym w Wit…

[ZDJĘCIA] Pokazy, konkursy i kolorowe st…

[ZDJĘCIA] XII Hubertus Łęczycki zainaugu…

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Wypadek w Witonii -…

Duże utrudnienia podczas XII Dnia Święte…

Już jutro XII Obchody Dnia Świętego Hube…

[ZDJĘCIA] W Witoni powstał Klub Seniora+

[WIDEO, ZDJĘCIA] "Razem prowadzimy …

[ZDJĘCIA] Październik miesiącem krwiodaw…