[ZDJĘCIA] "Parkingowy armagedon" w centrum Łęczycy? Chodzi o miejsca przy nowym bloku TBS

Dodane przez ELE24.net

Nowy blok TBS w Łęczycy ponownie staje się kością niezgody. Tym razem chodzi o miejsca parkingowe. Z prośbą o poruszenie tematu zgłosili się do nas mieszkańcy naszego miasta.


Pod koniec 2019 roku do naszej Redakcji wpłynęły informacje dotyczące nowego bloku TBS w Łęczycy, który oficjalnie został do oddany do użytku 20 listopada ur. Cała inwestycja wyniosła blisko 6 milionów złotych. Niestety, nie wszystkim podoba się zachowanie nowych lokatorów. Chodzi głównie o miejsca parkingowe.


Według naszych czytelników mieszkańcy wspomnianego budynku wywołali „parkingowy armagedon". Dlaczego? To przez fakt, że na wspomnianych wcześniej miejscach parkingowych zostały zamontowane blokady, przez co tylko ich właściciele mogą zaparkować auto we wskazanej lokalizacji. Dodatkowo, jak wynika z relacji zaniepokojonych mieszkańców, rodziny, które posiadają więcej niż jeden samochód, „zabierają" miejsca parkingowe okolicznym mieszkańcom, którzy przy miejscu zamieszkania nie mają zagwarantowanych miejsc, dla swoich pojazdów. Doprowadziło to do sytuacji, że przy innych budynkach wielorodzinnych również pojawiły się blokady i zabezpieczenia, mimo, że często parkingi te świecą pustkami.


- Czy blokady, które zamontowali nowi mieszkańcy bloku TBS przy ul. Kaliskiej zostały założone zgodnie z prawem? - zastanawiają się nasi czytelnicy.

Wielokrotnie kontaktowaliśmy się w tej sprawie zarówno z Prezes TBS, Panią Elżbietą Marek, jak i Urzędem Miejskim w Łęczycy. Do tej pory udało nam się jedynie potwierdzić, że faktycznie do każdego z 27 mieszkań w niedawno wybudowanym budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przypisane jest jedno miejsce parkingowe.


- Po rozmowie z Panią Elżbietą Marek - Prezes TBS Sp. z o.o. w Łęczycy informujemy, że zgodnie z Decyzją Starosty Łęczyckiego nr 325/2016 z dnia 26.09.2016r. w sprawie zgody na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kaliskiej 32A, dla mieszkańców tego bloku przeznaczono miejsca postojowe dla samochodów na działkach nr 625/45, 625/66, 625/29, 625/46, 625/7, 626/9 i 626/11. Na każde mieszkanie przypada jedno miejsce we wskazanej lokalizacji (przy budynku TBS) - czytamy w odpowiedzi z łęczyckiego magistratu.


Niestety, od ponad dwóch miesięcy na nasze pytania, zarówno poprzez e-mail, jak i telefonicznie, nie odpowiedziała Prezes TBS, Elżbieta Marek. Dodatkowo, z obserwacji zainteresowanych sytuacją łęczycan wynika, że miejsca parkingowe, „zabezpieczone" blokadą, w wspomnianym miejscu posiadają nie tylko mieszkańcy nowego bloku TBS.


Do sprawy powrócimy.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Straż pożarna interweniuje prz…

Spędź Dzień Kobiet z Gunners Security. P…

Młodzi piłkarze Magic Football Academy Ł…

Lotnik Łęczyca rozpoczyna walkę o utrzym…

Szok! Koronawirus w powiecie łęczyckim? …

Rozpoczyna się przebudowa drogi krajowej…

[ZDJĘCIA] Promocja książki Sylwestra Aug…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Bal Karnawałowy roztań…

Szok! Atak na kobietę w Łęczycy! Sprawcą…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

Drugie miejsce dla drużyny ze Szkoły Pod…

[ZDJĘCIA] Reprezentanci MKLA Łęczyca wyr…

"Fiesta bez końca, czyli rowerem pr…

„Kod do przyszłości” w łęczyckiej Biblio…

[ZDJĘCIA] Festiwal Nauki i Zabawy w …

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

Hurtap Łęczyca przegrał w finale Młodzie…

[ZDJĘCIA] Drużyny z gminy Ozorków rywali…