[ZDJĘCIA] Ponad 400 litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powołania Policji

Dodane przez ELE24.net

18 lipca 2019 roku dobiegła końca zorganizowana przez łęczyckich policjantów zbiórka krwi pn. „Sto litrów krwi na stulecie Policji". Stawiając na propagowanie krwiodawstwa, integrując się ze społeczeństwem stróże prawa w ten sposób uczcili 100. rocznicę powołania swojej formacji. Postawione cele zrealizowali w pełni zebranymi ponad 400 litrami tego cennego dla ratowania ludzkiego życia płynu. Dziękujemy stałym krwiodawcom i tym, którzy wstąpili w ich szeregi, aby wesprzeć nasz cel!


Dokładnie 23 kwietnia 2018 roku tuż po godzinie 9.00 w krwiobusie przed łęczycką komendą została wypełniona pierwsza jednostka 450ml krwi, należącej do funkcjonariusza KPP w Łęczycy, w ramach akcji „Sto litrów krwi na stulecie Policji". Tak zapoczątkowana akcja oprócz 7 zaplanowanych zbiórek przed KPP w Łęczycy, prowadzona była na terenie całego woj. łódzkiego. Każdy, kto chciał wspierał cel oddając krew na hasło „Sto litrów krwi na stulecie Policji".

W trakcie jej trwania do mobilnego punktu poboru krwi przed łęczycką komendą oraz do punktów RCKiK w Łodzi na terenie całego województwa zgłosiło się łącznie 1083 osoby, z czego krew pobrano od 908. Taka frekwencja dała w rezultacie 408 litrów krwi!!!! Akcja pokazała, że społeczeństwo nie pozostało obojętne na wsparcie postawionego celu przez łęczyckich stróżów prawa integrując się w 100. rocznicę powołania ich formacji. Dziękujemy stałym krwiodawcom i tym, którzy wstąpili w ich szeregi, aby wesprzeć nasz cel!


Zapraszamy już jutro na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu, który towarzyszył akcji. Zaczynamy od godz. 10.00.


Źródło: KPP Łęczyca

Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…

[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym…

[ZDJĘCIA] Finał WOŚP w Przedszkolu nr 4 …

MKLA Łęczyca: Dobre wyniki juniorów

[ZDJĘCIA] Nowa odsłona tradycyjnej zabaw…

[ZDJĘCIA] Dziesięć medali młodzików MKLA…

To już kolejna edycja Góry Grosza w Zesp…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z "Jedynki…