[ZDJĘCIA] Powstała wyjątkowa publikacja o historii policji w powiecie łęczyckim. Za nami wieczór autorski

Dodane przez ELE24.net

W Muzeum w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie dotyczące książki „Ocalić od zapomnienia. Powstanie i działalność policji na terenie powiatu łęczyckiego II Rzeczpospolitej".


Kilkadziesiąt osób, w tym wnuk ostatniego Komendanta Policji w Łęczycy, Krzysztof Kośla, córka policjanta Policji Państwowej, Teresa Nowak, Zofia Matias, osoba, która przekazała dużo informacji z okresu 20-lecia, a także Dyrektor Muzeum w Łęczycy, Hanna Pawłowska, Starosta Łęczycki, Janusz Mielczarek, Komendant Straży Miejskiej, Tomasz Olczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, Marek Mikołajczyk oraz Senator Przemysław Błaszczyk, pojawiło się w murach łęczyckiego Zamku Królewskiego, gdzie odbyło się spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy, Zbigniewem Gruszczyńskim oraz podinsp. w stanie spoczynku, Dariuszem Kupiszem - autorami książki „Ocalić od zapomnienia. Powstanie i działalność policji na terenie powiatu łęczyckiego II Rzeczpospolitej". 

Autorzy książki opowiedzieli o kulisach powstawania publikacji, trudnościach jakie napotkali oraz wyzwaniach, z którymi musieli się zmierzyć. W książce opisane zostało m.in. codzienne życie policjantów Policji Państwowej i przedstawiono ich losy. Przedstawiono w niej wiele zdjęć i historii z tamtego okresu przekazanych autorom książki.


Na zakończenie spotkania autorzy książki wręczyli pierwsze egzemplarze publikacji członkom rodziny łęczyckich policjantów z okresu 20-lecia międzywojennego, a także osobom, ktore przyczyniły się do powstania książki.


Zobacz zdjęcia ze spotkania:

Zobacz także

WAŻNE: Umowa na rozbudowę drogi krajowej…

ZAPROSZENIE: 14 lutego - Wieczorek Walen…

Za nami Posiedzenie Zarządu Powiatu Łęcz…

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Ozorkowskiej…

Zbliża się kolejna akcja krwiodawstwa. K…

Wójt Gminy Daszyna Zbigniew Wojtera spot…

Policjanci skontrolowali Forda pod Witon…

W centrum Łęczycy powstaje nielegalne sk…

Policjanci rozbili kontrabandę w gminie …

[ZDJĘCIA] Radni Rady Gminy Łęczyca podję…

[ZDJĘCIA] Trwa Sesja Rady Gminy Łęczyca…

[ZDJĘCIA] Ruszyły ferie zimowe w Gminnym…

[ZDJĘCIA] Finał WOŚP w Przedszkolu nr 4 …

MKLA Łęczyca: Dobre wyniki juniorów

[ZDJĘCIA] Nowa odsłona tradycyjnej zabaw…

[ZDJĘCIA] Dziesięć medali młodzików MKLA…

To już kolejna edycja Góry Grosza w Zesp…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z "Jedynki…