[ZDJĘCIA] Rekordowe Mistrzostwa Polski MKLA Łęczyca

Dodane przez MKLA Łęczyca

​ Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.


Niezawodna jak zwykle była liderka klubu Ewa Różańska, która z dwumetrową przewagą nad drugą zawodniczką wygrała konkurs pchnięcia kulą juniorek. To swoisty sportowy nokaut, pokazujący dominację reprezentantki z Łęczycy nad rywalkami. Jej wynik 14.71 m jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i jednocześnie rekordem Okręgu Łódzkiego.


Wielką formą i chartem ducha popisali się nasi siedmioboiści. Srebrny medal z nowym rekordem Łęczycy juniorów (4.475 pkt.) zdobył Szymon Kłosiński. Jego występ został natychmiast doceniony powołaniem do kadry narodowej U-20. Jakub Florczak po poprawieniu kilku rekordów życiowych przed ostatnim biegiem na 1000 m zajmował trzecią lokatę. Aby obronić medalową pozycję został zmuszony do podjęcia twardej walki z przeciwnikami mającymi o 30 sekund lepsze rekordy życiowe na tym dystansie. Zawodnik MKLA pokazał sportowy charakter, poprawił rekord Łęczycy U-18 (4.601 pkt) zdobywając brązowy medal.


Dużym talentem popisał się trójskoczek Dominik Nowakowski. W trakcie pasjonującego konkursu kilkakrotnie poprawiał rekord życiowy aby ostatecznie z wynikiem 13.49 m zająć trzecie miejsce. Kolejny raz rekord Łęczycy poprawił w biegu na 600 m Bartosz Subocz (1.26.02 min - 14 miejsce), oraz Mateusz Grabski na dystansie 1000 m (2.38.72 min).


Na szóstej pozycji ukończył siedmiobój Paweł Rybarczyk (4098 pkt - rekord życiowy). Bartosz Żemigała wyrównał życiowe osiągnięcie w skoku o tyczce (3.60 m), co dało mu dziewiątą pozycję U-18. Paulina Zabłocka ukończyła tę samą konkurencję na czternastej pozycji (2.70 m). W pchnięciu kulą U-18 trzynaste miejsce zajął Adrian Walczak (13.84 m - rekord życiowy), czternasty w roczniku U-20 był Maciej Wawrzyniak (14.71 m).


To najlepszy wynik w historii startów MKLA na Halowych Mistrzostwach Polski. W klasyfikacji medalowej nasi lekkoatleci uplasowali się na trzynastej pozycji w Polsce i byli najlepszym zespołem Województwa Łódzkiego. Do startu zawodników przygotowywali trenerzy: Robert Kubiak i Mirosław Andrysiak.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …