[ZDJĘCIA] Samorządowcy i mundurowi strzelali w Świnicach Warckich. Nagrodą Puchar Komendanta Powiatowego Policji

Dodane przez ELE24.net

16 lipca 2019 roku na terenie strzelnicy LOK w Świnicach Warckich odbyły się zawody w strzelaniu sportowym. Do rywalizacji w 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej, o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących m. in. lokalne władze samorządowe, służby mundurowe i prokuraturę. Wyróżnienia trafiły również na ręce najlepszych strzelców.


Jak co roku w ramach obchodów Święta Policji na terenie strzelnicy LOK w Świnicach Warckich z inicjatywy szefa łęczyckiej policji odbyły się zawody w strzelaniu sportowym. Były one tym bardziej wyjątkowe, gdyż rywalizacja toczyła się w 100. Rocznicę Powołania Policji. Do zdobycia Pucharu Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zgłosiło się, aż 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miasta Łęczyca, Prokuraturę Rejonową, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Karnego w Garbalinie, „PKS Łęczyca", „Miratrans" oraz łęczycką policję. Wydarzenie było doskonała okazją do integracji służb mundurowych z samorządami, instytucjami oraz podmiotami, z którymi na co dzień współpracują.


Aby zdobyć trofeum, zawodnik z każdej drużyny oddając 10 strzałów z broni typu KBKS musiał uzyskać jak największą liczbę punktów, która po zsumowaniu wszystkich 30 strzałów dawała łączny wynik drużynie. Tarcza od linii ognia była oddalona o 50 metrów, a zawodnicy strzelali z pozycji leżącej.


Rywalizacja była tak wyrównana, że aby wyłonić zwycięzcę przeprowadzono dogrywkę. Decyzją komisji sędziowskiej szalę zwycięstwa miały przechylić kolejne pięć strzałów, które oddał jeden zawodnik z dwóch drużyn mających tyle samo punktów.


Złoty Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zdobyła drużyna Wydziału Prewencji KPP w Łęczycy , srebrny drużyna Starostwa Powiatowego w Łęczycy, a brązowy trafił do drużyny „Policja&Goście".


Zacięta walka toczyła się również w kategorii indywidualnej. Tytuł najlepszego strzelca zwodów zdobył asp.szt. Paweł Kakaryga - KPP w Łęczycy (79 pkt), drugie miejsce zajął sierż.szt. Kamil Gabrysiak – KPP w Łęczycy ( 77 pkt), a na trzecim z 74 pkt uplasował się Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski.


Wyróżnienia trafiły również dla najcelniej strzelających Pań, i tak z liczbą 65 pkt pierwsze otrzymała p. Justyna Jagielska - Gościk reprezentująca Urząd Miasta Łęczyca, drugie za zdobycie również 65 pkt dla p. Marzeny Michałowskiej z Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, a trzecie za zdobycie 61 pkt otrzymała p. Paula Przybylak z drużyny „Policja&Goście".


Puchary, dyplomy oraz trofeum dla najlepszego strzelca i wyróżnienia wręczył mł. insp. Zbigniew Gruszczyński Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy.


Dodatkowo podczas tego wydarzenia wręczono szczególne wyróżnienie XXV – lecia NSZZP. Decyzją Prezydium Związku za długoletnia współpracę i wsparcie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów medal przyznano p. Mirosławowi Stasiakowi Prezesowi „Miratrans". Wyróżnienie wręczyła Magdalena Juszczak Przewodnicząca Zarząd Terenowy NSZZP KPP W Łęczycy.


Szczególne podziękowania kierujemy dla przedstawicieli LOK w Świnicach Warckich za udostępnienie obiektu i pomoc w realizacji tego wydarzenia.


info: KPP w Łęczycy

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Kaskaderskie pokazy konne podc…

[ZDJĘCIA] Orzeł, sowy, sokoły i kondor. …

Brama do średniowiecza na Zamku w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Grupy rekonstrukcyjne, liczne …

[ZDJĘCIA] Lekkoatleci MKLA na ostatniej …

[ZDJĘCIA] Wicemarszałek Andrzej Górczyńs…

"Rycerze kontra Samuraje". Już…

Iskra Góra Św. Małgorzaty pierwszym rywa…

[ZDJĘCIA] Przerwano poszukiwania Marcina…

Już w niedzielę Dożynki Wojewódzkie w Wa…

Akademia piłki nożnej z Wielkiej Brytani…

Odbudowa piastowskiego grodu w Tumie cor…

WAŻNE: Trwają poszukiwania Marcina Gracz…

Poznaliśmy kadrę Górnika 1956 Łęczyca! S…

Jutro startuje XXI Międzynarodowy Turnie…

[ZDJĘCIA] Festiwal strzelecki przy Kalis…

Zbliża się kolejny Orlikowy Turniej Piłk…

Sara Darmach walczy o tytuł Miss Polski …