Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: ELE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

[ZDJĘCIA] To będzie dobry rok! Za nami spotkanie opłatkowe Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny w Łęczycy

Wczoraj w sali widowiskowej Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Kombatancki Związek Dzieci Wojny w Łęczycy. Składanie życzeń noworocznych oraz dzielenie się opłatkiem stało się już tradycją stowarzyszenia. Co roku jego członkowie zapraszają przedstawicieli władz miasta i powiatu, a także zaprzyjaźnionych organizacji, by w świątecznej atmosferze porozmawiać o pomysłach i planach, których nie brakuje.


Obecna na spotkaniu wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk złożyła na ręce Prezes stowarzyszenia Mirosławy Czarnocińskiej życzenia oraz drobny upominek, a obecnym przekazała informacje o środkach, jakie otrzymała od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lokalna Grupa Działania „Ziemia Łęczycka".


– Już niedługo zostaną ogłoszone pierwsze konkursy, do których będą mogli Państwo przystąpić. Wachlarz działań w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju jest naprawdę szeroki od strefy gospodarczej, przez społeczną po działalność środowiskowo-kulturową. Otrzymane środki w kwocie 6 milionów złotych zostaną wydatkowane m.in. na utworzenie nowych miejsc pracy, wzrost konkurencyjności oferowanych na rynku towarów i usług, wprowadzenie proekologicznych technologii, rozwój oferty aktywizującej i edukacyjnej skierowanej do mieszkańców, a także włączenie seniorów w życie społeczne obszaru. I właśnie w tym ostatnim działaniu bardzo na Was drodzy Państwo liczę – mówiła Monika Kilar-Błaszczyk.


Zaproszony na uroczystość prezes Zarządu Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Włodzimierz Sroczyński także miał dla zgromadzonych dobre wieści. Dotyczyły one wyników głosowania na zadania zgłoszone do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Projekt, którego autorem był ŁUTW pn. Subregionalne Centrum Zdrowego Seniora, jako jeden z sześciu w subregionie północnym otrzymał najwięcej punktów i w roku obecnym będzie realizowany ze środków województwa.


– Zadaniem Centrum będzie aktywizacja i integracja seniorów. W ramach Centrum Zdrowego Seniora uruchomione zostaną bezpłatne zajęcia: gimnastyka rehabilitacyjna z uwzględnieniem bólów kręgosłupa i innych problemów układu kostno-stawowego, gimnastyka dla osób z problemami kardiologicznymi, nordic walking. Będziemy również uczestniczyć w zajęciach na pływalni. Mam nadzieję, że wszyscy skorzystacie z oferowanych przez Centrum usług, szczególnie, że powstanie ono dzięki Waszym głosom – podkreślał Włodzimierz Sroczyński.


Po wzruszającym podzieleniu się opłatkiem, przyszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Dla łęczyckich seniorów 2018 rok zapowiada się bardzo aktywnie. Trzymamy kciuki za energię i zapał do działania!


***

Kombatancki Związek Dzieci Wojny z siedzibą w Łęczycy został wpisany do rejestru stowarzyszeń w 2008 roku. Jego założycielami byli Jolanta Świątkiewicz, Mirosława Czarnocińska, Alojzy Urbaniak i Zenon Marciniak. Do głównych zadań organizacji należy działanie na rzecz członków, którzy w czasie II wojny światowej i okupacji doznali represji, krzywd i szkód, a byli w wieku dziecięcym lub młodzieżowym. Celem stowarzyszenia jest udzielanie porad prawnych i pomoc osobom ubiegającym się o uzyskanie uprawnień kombatanckich czy odszkodowania z tytułu pracy przymusowej w okresie okupacji niemieckiej i radzieckiej.

Zobacz także

Rozkład jazdy piłkarskich drużyn z powia…

[ZDJĘCIA] Kolejny pożar nad łęczyckim za…

6. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w Sz…

[ZDJĘCIA] Za nami Konkurs Recytatorski d…

Działania "Kaskada" na powiato…

Młodzi robotycy z łęczyckiej "Jedyn…

Policja apeluje: ”Piłeś nie jedź”

Dzikie spotkanie z łosiem na krajowej 91

Gminny Dzień Strażaka w Grabowie. Sprawd…

[ZDJĘCIA] Uczniowie łęczyckiej "Jed…

[ZDJĘCIA] Trwają miesięczne staże zawodo…

[WAŻNE] Antybiotyki w drobiu i apteki pr…

„Potencjał obszarów wiejskich szansą roz…

Zza miedzy: Półnadzy napastnicy zniszczy…

17-letni wandal i złodziej w rękach poli…

Nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez ł…

Krzyżówka o Niepodległości Polski

Zbliża się IX Przegląd Artystycznego Ruc…