[ZDJĘCIA + WIDEO Z DRONA] Trwa Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze z całej Europy przejechali przez Łęczycę

Dodane przez ELE24.net

​Od wczoraj na terenie województwa łódzkiego trwa 30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Drugi etap zawodów rozpoczął się w Zgierzu, a przed chwilą kolarze przejechali przez Łęczycę!


Ponad stu zawodników m.in. z Białorusi, Holandii, Czech, Ukrainy, Litwy, Estonii, Niemiec, Słowacji, Węgier i oczywiście Polski bierze udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. O godzinie 14:30 ze Zgierza wystartował drugi etap zawodów, który liczy 148 kilometrów. Finisz będzie miał miejsce w Kutnie.


Nim jednak kolarze dotrą do Kutna zawitali do powiatu łęczyckiego, na teren którego wjechali w Topoli Katowej, od strony Skromnicy. Zawodnicy przejechali przez Leszcze, ulicę Kaliską, Aleje Jana Pawła II, ulicę Kościelną wprost na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie miejsce miał lotny finisz. Następnie drogą wojewódzką nr 703 ruszyli w kierunku miejscowości Piątek. Po pokonaniu prostego odcinka drogi wojewódzkiej, uczestnicy wyścigu w centrum Piątku skierują się na drogę wojewódzką nr 702 w kierunku Kutna. W miejscowości Górki Pęcławskie kolarze opuszczą teren powiatu łęczyckiego jadąc w stronę Młogoszyna.


Zobacz wideo:


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Osiem goli przy Kaliskiej. Górnik lepszy…

Jutro piłkarskie święto w Łodzi! Widzew …

„Dzień bezpieczeństwa” w Szkole Podstawo…

Wspólny projekt Uzdrowiska Uniejów Park …

Akcja "prędkość" na drogach w …

[ZDJĘCIA] Szkoły z gminy Łęczyca mają no…

Zbliża się 11. Bieg Papieski im. św. Jan…

Niebezpiecznie pod Piątkiem. Samochód ro…

Dom Kultury w Łęczycy dołączył do 3. edy…

[ZDJĘCIA] Wysoka wygrana Kotana w Łęczyc…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Wyganowie. Straża…

Drużyny Górnika 1956 Łęczyca powalczą o …

[ZDJĘCIA] W Parku Miejskim trwa Piknik E…

Zbliża się kolejna edycja turnieju …

Już jutro Piknik Eko-Edukacyjny „Łęczyck…

Wyjątkowa budka telefoniczna i gra miejs…

Za nami Mistrzostwa Powiatu w Drużynowyc…

[ZDJĘCIA] "Czwórka" motywuje u…