[ZDJĘCIA] Wielkie działania straży pożarnej w Piątku. Ewakuacja dzieci, pomoc rannym, gaszenie pożaru - tak wyglądały ćwiczenia pod kryptonimem "Powiat Łęczycki 2019"

24 października br. odbyły się ćwiczenia obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego we współdziałaniu z powiatowymi służbami, inspekcjami, strażami i jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Łęczyckiego pod kryptonimem „Powiat Łęczycki 2019". Ćwiczenia związane były z realizacją tematu: „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gminy w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz kierowanie organizacją zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego".


W ramach ćwiczeń zrealizowano: System Stałych Dyżurów, dystrybucję medykamentów, sprawdzono System Wykrywania i Alarmowania, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Z budynku Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku oraz Przedszkola w Piątku ewakuowano dzieci i młodzież. Zostały także upozorowane sytuacje z możliwością odniesienia ran przez „pozorantów" oraz gaszenie pożaru. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wspólnie z Państwową Strażą Pożarną mogły sprawdzić się przy rozcinaniu wraku samochodu potencjalnie ratując życie.


W ćwiczeniu wzięli udział Starosta Łęczycki, Burmistrz Łęczycy oraz Wójtowie Gmin Powiatu Łęczyckiego, przedstawiciele organów szczebla gminnego wraz z podległymi i nadzorowanymi jednostkami organizacyjnymi, Komendanci i kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży, w tym Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy, kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu i inne wspierające podmioty realizujące zadania z zakresu spraw obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na terenie Powiatu Łęczyckiego. Kierujący ćwiczeniami Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki podziękował wszystkim zaangażowanym w przeprowadzeniu ćwiczeń, zgodnie z zaplanowanym scenariuszem ćwiczeń.

Zobacz także

Porażka Lotnika za jeden punkt. Łęczycan…

[WIDEO] Zobacz materiał filmowy ze spotk…

[ZDJĘCIA] Odznaczenia i awanse dla Służb…

[ZDJĘCIA] Radosna Niepodległość w Topoli…

Górnik Łęczyca weźmie udział w turnieju …

Kiedy, gdzie i z kim? Sprawdź weekendowy…

Uwaga: Planujesz imprezę okolicznościową…

[ZDJĘCIA] Kolejne marzenie Agnieszki Frą…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mars…

Zawodnicy Lotnika Łęczyca z brązowym med…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w "…

Podium dla uczniów ze Szkoły Podstawowej…

[ZDJĘCIA] Święto Niepodległości w Przeds…

28. finał WOŚP – sztab przy Urzędzie Mie…

[ZDJĘCIA] Brutalne zabójstwo pod Łęczycą…

[ZDJĘCIA] Za nami spotkanie z kapłanem M…

Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czerni…