22-latek zatrzymany za kradzież samochodu. Porzucił pojazd na parkingu w Piątku

Zrzut-ekranu-2024-02-8-o-14.09.40
fot. KPP Łęczyca

Łęczyccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu z terenu prywatnej posesji. 22-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swoich posesji i pojazdów przed dostępem nieuprawnionych osób.

5 lutego 2024 roku do łęczyckiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu renault. Pojazd znajdował się na prywatnej posesji na terenie powiatu łęczyckiego. Zarówno posesja jak i samochód pozostawały otwarte, a właściciel w schowku pojazdu trzymał kluczyki oraz dokumenty. Wartość strat oszacowano na 6 tysięcy złotych. Wkrótce skradziony samochód został odnaleziony w miejscowości Piątek. Kryminalni niezwłocznie przystąpili do działań. Bezbłędnie wytypowali potencjalnego sprawcę, którego zatrzymali 7 lutego 2024 roku. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. W trakcie przesłuchania młody mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że w obawie przed konsekwencjami czynu zostawił pojazd na parkingu w Piątku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie amatorowi cudzej własności zarzutu kradzieży pojazdu. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że „okazja czyni złodzieja", dlatego zadbajmy o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Nigdy nie pozostawiajmy w pojazdach żadnych wartościowych rzeczy, w szczególności kluczyków i dokumentów.

Źródło: KPP Łęczyca