31. Finał WOŚP w Łęczycy: "Liczenie zebranych pieniędzy nadal trwa, ale suma już jest rekordowa"

4-_20230130-102553_1
fot. UM Łęczyca

W niedzielę 29 stycznia br. Łęczyca zagrała po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy naprawdę gorące serca! Tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w Łęczycy i na całym świecie pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!"

Łęczycki sztab nr 6176 działający przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy liczył w tym roku aż 70 wolontariuszy, którzy pomimo mroźnej aury wędrowali dzielnie z puszkami i gorącymi sercami po ulicach miasta. Każdy wolontariusz miał identyfikator, puszkę opatrzoną plombami oraz charakterystyczne dla Orkiestry elementy ubrania i czerwone serduszka do naklejania.

Sztab Główny WOŚP mieścił się na parterze w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 14. W czasie całego dnia do grania z WOŚP zachęcali członkowie Stowarzyszenia Motocykliści Łęczyca. Można było dzięki nim zjeść coś słodkiego, napić się gorącej kawy i herbaty oraz upiec kiełbaskę na ognisku na parkingu przed Urzędem Miejskim oraz pomóc w tworzeniu 2-metrowego serca, które zostanie wysłane do Jurka Owsiaka.

Oczywiście w takim dniu nie zabrakło koncertów, które odbywały się w godz. 15:00- 20:00 w łęczyckim Domu Kultury. Wystąpili: młodzi wokaliści i tancerze z Domu Kultury, zespół Lancer, NeoDance oraz finałowo z mocnym brzmieniem zespół Expaiter Drinker ver. 2.0! Podczas koncertów prowadzone były licytacje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Tradycyjnie Finał WOŚP zakończyło Światełko do Nieba o godz. 20:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim. Dziękujemy mieszkańcom miasta za tak liczne przybycie na symboliczny finał łęczyckiego WOŚP 2023.

Liczenie zebranych pieniążków trwa nadal, ale suma już jest rekordowa… mamy ok. 55 tys. złotych!!! Przypominamy, że do kwoty doliczymy sumę z internetowych licytacji, które trwają dnia 31 stycznia br. Przedmioty wystawione przez nasz sztab na aukcję WOŚP znajdują się pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/karligocha

Łęczycki sztab 6176 serdecznie dziękuje za okazane serca i ciepło, i zapewnia, że będzie grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!

źródło: UM Łęczyca

Zobacz zdjęcia: