wersja testowa serwisu

Agresywni mężczyźni pobili dwie osoby prze sklepem w gminie Łęczyca. Usłyszeli już zarzuty, grożą im po 3 lata więzienia

policja-kajdanki

Dwóch mężczyzn w wieku 31 i 48 lat odpowie za pobicie 43-latka i jego 30-letniego kolegi. Dzięki szybkiej interwencji policjantów agresorzy zostali zatrzymani tuż po przestępstwie. Obaj zatrzymani mieszkańcy powiatu łęczyckiego usłyszeli zarzuty pobicia. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia 2021 roku około godziny 22.30 przed jednym ze sklepów na terenie gminy Łęczyca. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, dwóch mężczyzn w wieku 31 i 48 lat zaatakowało 43-latka, a następnie swoją agresję skierowali na jego 30-letniego kolegę.

- Zadając ciosy dłonią oraz kopiąc po całym ciele napastnicy pobili mężczyzn. Dzięki szybkiej interwencji zaalarmowanych policjantów agresorzy zostali zatrzymani, gdy próbowali uciec z miejsca przestępstwa - relacjonuje st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy. - W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu. Dwóch poszkodowanych mężczyzn zostało objętych opieką medyczną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Na podstawie zebranych dowodów, 12 kwietnia 2021 roku śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty pobicia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.