wersja testowa serwisu

Agresywny kierujący bez uprawnień "wpadł" z narkotykami. "Kopał i szarpał funkcjonariuszy, chciał połknąć dilerki"

Agresywny kierujący bez uprawnień "wpadł" z narkotykami. "Kopał i szarpał funkcjonariuszy, chciał połknąć dilerki"

Policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali kierowcę bez uprawnień, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 46 km/h. 26-latek posiadał ponad 2 gramy narkotyków, a w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną policjanta. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W poniedziałek, 31 maja 2021 roku po godzinie 19:00 w miejscowości Marynki funkcjonariusze łęczyckiej komendy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Renault Megane, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h.

- Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Podczas legitymowania 26-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Po chwili włożył do ust jakiś przedmiot i zaatakował policjanta. Kopał funkcjonariusza i się z nim szarpał - czytamy w komunikacie na stronach KPP w Łęczycy.

Policjanci obezwładnili agresywnego mężczyznę i udaremnili mu połknięcie trzymanych w ustach dilerek. Dwie zawierały amfetaminę, a jedna marihuanę. Łącznie zabezpieczono ponad 2 gramy środków odurzających. Policjantowi udzielono pomocy medycznej, a krewkiemu 26-latkowi pobrano krew do badań.

- Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. Mężczyzna w przeszłości był notowany za podobne czyny. Za posiadanie narkotyków oraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień zagrożone jest karą grzywny do 5000 złotych - dodają policjanci.