wersja testowa serwisu

Akcja czytelnicza dla przedszkolaków wciąż trwa

1---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia---Kopia

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy bierze udział w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek", której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę otrzyma wyprawkę czytelniczą a w niej książkę pt.: „Pierwsze czytanki dla…" dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka a także kartę małego czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Zapraszamy małych czytelników i ich rodziców po odbiór wyprawek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Marii Konopnickiej 11 A.

źródło: MiPBP w Łęczycy