wersja testowa serwisu

Akcja KAS na targowisku w Piątku. Zarekwirowano nielegalną odzież i zatrzymano obywatela Bułgarii

article
fot. KAS

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zajęli na targowisku w Piątku 205 szt. odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 maja. Tego dnia funkcjonariusze celno-skarbowi patrolowali teren targowiska w Piątku. Na jednym ze stoisk dostrzegli koszulki polo, leginsy, t-shirty, spodenki i czapki z zastrzeżonymi znakami towarowymi, znanych światowych marek. Towary sprzedawał 27-letni obywatel Bułgarii, czasowo zamieszkały w woj. kujawsko-pomorskim.

Po bliższych oględzinach 205 szt. odzieży funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że została opatrzona podrobionymi znakami towarowymi. Wskazywała na to zarówno cena, jakiej żądał sprzedawca, jak i sposób wykonania oraz oznaczenia towaru.

Zakwestionowane wyroby zostały zabezpieczone, a KAS powiadomi o sprawie przedstawicieli właścicieli praw do zastrzeżonych znaków, którzy ocenią straty jakie mogły ponieść firmy odzieżowe.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KAS