wersja testowa serwisu

Akcja policji na terenie gminy Grabów. Zatrzymano 30-letniego mężczyznę

policja-kajdanki

Blisko 1400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i narkotyki zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań na terenie gminy Grabów. 30-letni właściciel nielegalnych używek trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz narkotyków. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

23 kwietnia 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy pojechali na teren gminy Grabów. Tam jak wynikało z ich własnych informacji w jednym z lokali ma być przechowywana kontrabanda. Podczas przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny kryminalni zabezpieczyli 1380 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 1600 złotych. Jak się okazało to nie jedyne nielegalne używki, które ukrywał 30-latek. Poza kontrabandą policjanci przechwycili blisko 3 gramy narkotyków w tym amfetaminę, meferdon i marihuanę.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzuty w tej sprawie. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka kara grzywny i pozbawiania wolności do lat 3.

źródło: KPP w Łęczycy