wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Akcja policji w Skierniewicach i gminie Nowy Kawęczyn. Zatrzymano dwie osoby za uprawę i posiadanie narkotyków

Akcja policji w Skierniewicach i gminie Kawęczyn. Zatrzymano dwie osoby za uprawę i posiadanie narkotyków
fot. KMP w Skierniewicach

Zarzuty za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznych ilości marihuany usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy wspólnie wytwarzali narkotyki na terenie jednej z posesji w powiecie skierniewickim.

26 maja policjanci pojechali do jednego z mieszkań na ul. Batorego w Skierniewicach, gdzie, jak wynikało z przekazanej informacji, miały znajdować się środki odurzające.

Już po wejściu do środka, funkcjonariusze wyczuli zapach charakterystyczny dla marihuany. Policjanci zwrócili też uwagę na nerwowe zachowanie lokatora, który koniecznie chciał wyjść z domu. Został przeszukany, następnie całe mieszkanie.

- W pokoju 25-latka policjanci znaleźli pojemniki z suszem roślinnym, słoik i torebkę z brązową, nieznaną substancją, a także małą wagę elektroniczną. Sam zatrzymany poinformował wówczas policjantów, że to marihuana i odżywka białkowa dla sportowców - informują mundurowi.

Zatrzymany 25-latek został przewieziony do skierniewickiej komendy. Po sprawdzeniu zabezpieczonych substancji narkotesterem okazało się, że susz z pudełek stanowiło ponad 114 gramów marihuany.

Nie był to jednak finał tej historii. Idąc dalej tym tropem, 27 maja policjanci przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Nowy Kawęczyn i zabezpieczyli tam 5 krzewów konopi indyjskich, rzeczy do uprawy tej odurzającej rośliny, w tym między innymi namiot tzw. growbox, a także ponad 190 gramów suszu marihuany. Zatrzymany został tez 24-letni mężczyzna z powiatu skierniewickiego, który, jak wskazują ustalenia, wspólnie z kolegą uprawiał tam krzewy marihuany.

Obaj mężczyźni 28 i 29 maja usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z przestępczością narkotykową – posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich. Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem.

- Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za uprawę ziela konopi innej niż włóknista, do 3 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.