wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Akcja policji w Skomlinie. Zatrzymano osoby mające związek z narkotykowym procederem

264-120338

Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat mających związek z narkotykowym procederem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją prokuratora cała trójka objęta została dozorem policyjnym.

16 września 2020 roku mundurowi patrolując miejscowość Skomlin zwrócili uwagę na zaparkowanego forda, w którym siedziało trzech młodych mężczyzn. Policjanci widząc ich nerwowe zachowanie postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Czujność mundurowych nie zawiodła. W trakcie przeszukania przy 29-letnim mieszkańcu powiatu wieluńskiego policjanci znaleźli dwie porcje marihuany. Ponadto ustalili, iż udzielił on środka odurzającego 16-latkowi, który był razem z nim w samochodzie.

29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty udzielenia środków odurzających małoletniemu oraz ich posiadania narkotyków. Dalsze czynności prowadzone przez śledczych odprowadziły do zatrzymania 17 września dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat mających związek z tą sprawą. Jak ustalili funkcjonariusze 21- letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego sprzedał środki odurzające 29-latkowi. Z kolei podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 19-latka policjanci zabezpieczyli dilerkę z marihuaną.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Starszy z nich usłyszał zarzut udzielenia środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, z kolei 19-latek odpowie za ich posiadanie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec całej trójki zastosował dozór policyjny. O losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny. Za przestępstwo udzielenia środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu