wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Akcja "Prędkość" w powiecie łęczyckim. Posypały się mandaty, kierowcy stracili uprawnienia do kierowania

policja-auto-swiata

5 lipca 2020 roku policjanci łęczyckiej drogówki przeprowadzili działania pn. "Prędkość". Akcja miała zasięg ogólnopolski i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili 12 przypadków przekroczenia prędkości i zatrzymali uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo w ręce stróżów prawa wpadło dwóch kierowców na podwójnym gazie.

W minioną niedzielę policjanci na terenie powiatu łęczyckiego przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość". Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Tylko od początku roku na drogach naszego powiatu doszło do 47 zdarzeń drogowych, których przyczyną była prędkość.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali ponad 20 pojazdów, ujawniając 12 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Tego dnia uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym straciła 21-letnia kierująca, która Audi przez miejscowość Marynki pędziła z prędkością 109 km/h.

Niestety nie był to jedyny przypadek lekceważenia ograniczeń prędkości. Dzień wcześniej uprawnienia za jazdę powyżej 50 w zabudowanym straciło kolejnych dwóch kierowców. 41 – latek Fiatem Brawo pędził 113 km/h przez miejscowość Stawy, a 25–letnia kierująca Oplem miała na liczniku 114 km/h, kiedy jechała przez Marynki.

Z zakazem dalszej jazdy będą musieli się liczyć również dwaj nietrzeźwi kierowcy, którzy podczas działań wpadli w ręce policjantów, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Pierwszego mundurowi zatrzymali w Łęczycy, kiedy kierował Hondą, a kolejnego motorowerem na terenie gminy Łęczyca.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii!

źródło: KPP w Łęczycy