wersja testowa serwisu

Aktualne wsparcie wojska w walce z pandemią

image2-5

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku miesięcy koordynują działania w walce z pandemią od strony wsparcia przez wojsko. Działania przeciwkryzysowe na obszarze województwa łódzkiego wykonują wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych. 

Wojskowi nieustannie wspierają służbę zdrowia i placówki medyczne, policjantów i wspólnie z nimi monitorują przestrzeganie kwarantanny, pobierają wymazy, transportują cysterny z tlenem medycznym, pomagają w opiece nad pensjonariuszami w domach pomocy społecznej, pracują w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie a także wydają żywność w punkcie PCK w Łodzi. 

Od 19 kwietnia żołnierze rozpoczęli wsparcie administracyjne i logistyczne powszechnych punktów szczepień w województwie łódzkim w: Łodzi, Zgierzu, Radomsku, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie i Skierniewicach.

Każdego dnia w działania w walce z pandemią koronawirusa zaangażowanych jest do 250 terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych – 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa i 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Zobacz zdjęcia: