wersja testowa serwisu

Asfalt na ulicy Elizy Orzeszkowej nie zostanie poprawiony do sierpnia

IMG_6199

Do redakcji ELE24 dotarła odpowiedź z łęczyckiego magistratu, dotycząca prac na ul. Elizy Orzeszkowej w Łęczycy. Okazuje się, że asfalt w takiej formie może leżeć na ulicy jeszcze do sierpnia.

Przypomnijmy, w minionym tygodniu na ulicy Orzeszkowej w Łęczycy, przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego, na wysokości dwóch posesji, pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska" wylali asfalt. Mieszkańcy liczyli, że droga po 28 latach doczeka się zasłużonego remontu. Nic bardziej mylnego, od wylania masy bitumicznej pracownicy „Zieleni Miejskiej" nie pojawili się w tym miejscu.

- To skandal. Drogę potraktowano jak śmietnik. Wylano asfalt i go tak zostawiono. Nie zostało to utwardzone. Jak tak można? - usłyszeliśmy w zgłoszeniu do naszej redakcji. - To newralgiczne miejsce, skrzyżowanie, przez które ludzie jeżdżą do pracy, a dzieci chodzą do szkoły. Przez wysokie temperatury wszystko przykleja się do opon i butów.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Łęczycy. Jak przekazuje dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska" Adam Kujawa, w ramach prac remontowych uzupełniono ubytki w jezdni poprzez wylanie asfaltu.

- Z racji tego, że w okolicy, na ulicy Słowackiego, będzie remontowany chodnik, nadmiar asfaltu zostanie usunięty, a teren wyrównany - czytamy w odpowiedzi. - W najbliższym czasie asfalt nie będzie wylany na całej długości ulicy Elizy Orzeszkowej, ponieważ celem było uzupełnienie ubytków, a nie przeprowadzenie kompleksowego remontu ulicy.

Jak się okazuje, asfalt w takiej formie będzie leżał na ulicy Orzeszkowej jeszcze przez nawet dwa miesiące, bowiem - jak czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miejskiego - prace związane z remontem chodnika przy ul. Słowackiego, mają rozpocząć się dopiero w sierpniu.

- Prace jednostki przebiegają zgodnie z harmonogramem remontów ulic i chodników, w związku z tym prace na ulicy Słowackiego zaplanowane są na sierpień, tuż po tym jak ukończone zostaną prace na ulicy Różanej i Kaliskiej. W momencie rozpoczęcia remontu chodnika na ulicy Słowackiego, wyrównany zostanie asfalt na ulicy Elizy Orzeszkowej - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Remont chodnika przy ulicy Słowackiego przeprowadzany będzie na całej długości ulicy, czyli od skrzyżowania z ulicą Staromiejską zaczynając, a na stronie wschodniej kończąc. Szacowany koszt prac to 70 tys. zł brutto.

Zapytaliśmy także, dlaczego wielokrotne prośby mieszkańców o modernizację ul. Elizy Orzeszkowej były odrzucane.

- Ulica Elizy Orzeszkowej jako jedyna na osiedlu Waliszew posiadała drogę utwardzoną w formie trylinki, natomiast pozostałe drogi były gruntowe. Dlatego też priorytetem był remont dróg nieutwardzonych - wyjaśniają urzędnicy.

Zobacz zdjęcia: