wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Auto w stawie, pijani kierowcy i przekroczenia prędkości. Policjanci z Łęczycy podsumowali długi weekend

Auto w stawie, pijani kierowcy i przekroczenia prędkości. Policjanci z Łęczycy podsumowali długi weekend
fot. OSP Stara Sobótka

Skończył się czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów, w tym w szczególności ruchu drogowego. Na drogach powiatu łęczyckiego doszło do 6 kolizji, a policjanci wyeliminowali 7 nietrzeźwych kierujących.

W ciągu 5 dni czerwcowego weekendu policjanci z łęczyckiej komendy interweniowali przy 6 zdarzeniach drogowych.

- 13 czerwca w miejscowości Kotków (gm. Grabów) 60–letni kierowca Volkswagena Golfa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do stawu. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było blisko pół promila alkoholu - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Niestety nie był to jedyny kierowca, który wsiadł za kierownicę pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Tyko podczas długiego weekendu policjanci wyeliminowali, aż 7 pijanych kierowców. Natomiast z konsekwencjami jazdy z prędkością o 50 więcej w obszarze zabudowanym spotkało się dwóch kierujących.

- W ubiegłym roku podczas działań „Boże Ciało 2019" na drogach powiatu łęczyckiego policjanci odnotowali 5 zdarzeń drogowych, w którym nikt nie został ranny, a z ruchu zostało wyeliminowywanych 5 nietrzeźwych kierujących - dodaje rzecznik prasowy łęczyckiej policji. - Choć długi weekend za nami to pamiętajmy, aby z wypoczynku bezpiecznie dojechać do domu. Apelujemy więc o rozwagę, zmniejszenie prędkości i właściwe planowanie podróży, tak aby wyeliminować zbędny pośpiech i zmęczenie.

Zobacz także: 
...

Łódzkie - Dziennik Wojewódzki - Wiadomości - Kilkadziesiąt wypadków, dwie ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali długi weekend