wersja testowa serwisu

Autokary do kontroli przed wakacyjnymi wyjazdami. Gdzie w Łęczycy znajduje się punkt kontrolny?

41-502496
fot. ilustracyjne (Śląska Policja)

W związku z trwającymi wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci podczas letniego wypoczynku. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na wypoczynek. Na terenie Łęczycy punktem kontrolnym autobusów jest parking PKS przy ulicy Belwederskiej.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających wakacji jest priorytetem dla Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na letni wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Na terenie Łęczycy punktem kontrolnym autobusów jest parking PKS przy ulicy Belwederskiej. Łęczyccy policjanci będą tam dokonywać kontroli autobusów po uprzednim zgłoszeniu pisemnym kierowanym do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy lub telefonicznie na nr telefonu 47 84 321 11 w godzinach 7.30–15.30.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

źródło: KPP w Łęczycy