wersja testowa serwisu

Awantura w lokalu gastronomicznym, policja zatrzymała dwie osoby. Jeden miał przy sobie kastet

253-129284
Agresorom grozi po 8 lat więzienia (fot. KPP Łódź Wschód)

Dzięki czujności dzielnicowych z Komisariatu Policji w Tuszynie zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 35-lat, którzy kilka godzin wcześniej w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Tuszyn zamówili alkohol i posiłek na wynos a po otrzymaniu produktów próbowali oddalić się z miejsca, ubliżając pracownicy lokalu i niszcząc dekoracje przed lokalem. Obaj mieszkańcy Tuszyna usłyszeli już zarzuty. Straty zniszczeń jakich się dopuścił jeden z nich wyniosły 600 złotych. Za zniszczenie mienia i kradzież zuchwałą grozi łącznie do 8 lat pozbawienia wolności.

28 kwietnia 2021 roku tuż po godzinie 2:00 w nocy tuszyńscy policjanci zostali wezwani do jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy Tuszyn gdzie dwaj klienci awanturowali się i nie zapłacili za zamówienie. Mężczyźni uciekli przed przyjazdem mundurowych.

Na miejscu policjanci ustalili, iż dwaj mężczyźni zamówili alkohol i posiłek na wynos, kiedy pracownica lokalu postawiła przed nimi butelki i podała kwotę do zapłaty ci powiedzieli, że chcą się "zabawić" i otwierają rachunek. Kobieta poinformowała ich, że nie jest to możliwe. Mężczyźni zaczęli być agresywni i wulgarni. Na zewnątrz jeden z kompanów zaczął niszczyć dekorację przed budynkiem po czym obaj wrócili i zabrali butelki z alkoholem, gdzie jeden z agresorów zniszczył jeszcze blat "kastetem". Łączna wartość strat jaką wyrządził to 600 złotych.

Mężczyźni uciekli przed przyjazdem mundurowych. Tego samego dnia, kilka godzin później, około godziny 11:30 dzielnicowi z Tuszyna pełnili służbę na terenie Tuszynka Majorackiego i posiadając wiedzę na temat nocnego zajścia zauważyli na jednej z ulic dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali wyglądem tym awanturującym się. Jak się okazało byli to 35-letni mieszkańcy Tuszyna i przyznali, że tej nocy byli klientami lokalu, gdzie nie zapłacili za zamówienie i zniszczyli kilka przedmiotów.

Po wytrzeźwieniu obaj usłyszeli zarzut kradzieży zuchwałej co zagrożone jest karą do 8 lat więzienia, drugi usłyszał również zarzut zniszczenia mienia co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łódź Wschód

fot. KPP Łódź Wschód